Reklama

Geopolityka

Zasadzka pod Kramatorskiem: zginęło sześciu ukraińskich żołnierzy

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

W okolicach Kramatorska na wschodzie Ukrainy ostrzelana została kolumna wojsk ukraińskich. Podczas ataku zginęło 6 żołnierzy, a transporter opancerzony został uszkodzony strzałem z granatnika.

Jak podaje ministerstwo obrony Ukrainy, grupa około trzydziestu prorosyjskich bojowników silnie ostrzelała z zasadzki konwój wojsk ukraińskich. Jeden z transporterów opancerzonych został poważnie uszkodzony po trafieniu pierwszym strzałem z granatnika przecipwpancernego. Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ogniem.

W wyniku starcia zginęło 6 żołnierzy, a kolejnych ośmiu zostało rannych. Po ataku Ukraińcy mieli otrzymać wsparcie śmigłowców i dodatkowych żołnierzy. Według doniesień agencyjnych,  zaatakowani żołnierze należeli do 95. Brygady Powietrzno – Desantowej sił zbrojnych Ukrainy.

Według ukraińskiego ministerstwa obrony, wszyscy ranni żołnierze oraz ciała zabitych zostały ewakuowane z miejsca potyczki. Do starcia doszło w pobliżu wsi położonej około 20 km od Kramatorska w obwodzie donieckim. Prorosyjscy tzw. separatyści deklarowali, że będą traktować wojska ukraińskie jako „siły okupacyjne”. Może to niestety oznaczać nasilenie ataków na przedstawicieli sił zbrojnych i służb bezpieczeństwa Ukrainy we wschodnich regionach kraju.

(JP)

Reklama

Komentarze (6)

 1. JMK

  Wcale się nie dziwię tym separatystom ? Wg dostępnych danych pomiędzy 2 a 9 maja, po stronie "sił kijowskich" zgineło lub odniosło rany około 240 ludzi, z czego 130 to "gwardziści" z prawego sektora , 7 zabitych to najemnicy z amerykańskiej "Academi " i 3 z polskiej grupy "Othago". Reszta to ludzie z armii ukraińskiej i sił MSW Kijowa. Podano również ilość zniszczonego i przejętego sprzętu wojskowego "sił kijowskich".

  1. Dier

   Dużo wiesz, może przy okazji daj numery najbliższego totolotka.

  2. anty btr

   Putinowi przed wyborami zależy na eskalacji terroryzmu a na BTR-ach MASOWO niszczonych w Afganistanie desant GROMOWA siadał już w AFGANISTANIE PS.JMK sprawdż dokładnie czy przepisałeś wszystkie bzdury z SMS ambasady MOSKWY zapomniałeś o szkoleniu przez nas terrorystów -prawego sektora oj premii nie budiet

 2. swist

  Calkiem mozliwe ze to operacja fase flag majaca "zachecic" ukrainskich zolnierzy do tego zeby wreszcie zaczeli pacyfikacje miejscowej ludnosci, jak dotychczas niezbyt sie do tego garna.

 3. Dier

  To przykład tego że BTR sa g..no warte, trumny na kółkach a desant zwykle jeżdzi na pace wiec łatwo go zlikwidować ostrzałem nawet z kałacha.

 4. Obserwator

  Smutny obraz się rysuje przed tym regionem. Putin nie przyjmie ich do Rosji bo go na to nie stać. Oczekiwania są że Rosja podniesie poziom życia, a ich nie da się spełnić. Kreml musiałby wziąć na siebie likwidacje nierentownych kopalń i zakładów. Ukraina dąży do uniezależnienia od Rosji, nawet kosztem odcięcia Doniecka i Ługańska. Zostaje utworzenie Republiki Donieckiej na wzór Republiki Naddniestrzańskiej. Tworu, który nie będzie mógł eksportować i importować. Upadną prywatnie firmy i państwowe zakłady. To będzie baza wojskowa i rezerwat mafii. 15 lat straconych dla mieszkańców a może więcej.

 5. Ciborka

  Ale ci Ukraińcy cackają się (jak mawia Miedwiediew) z tymi terrorystami. Wstyd.

 6. Jacek

  Brak info ilu bandytów zabili

Reklama