Geopolityka

Zamach terrorystyczny w Berlinie? Ciężarówka wjechała w tłum

Zastrzelenie sprawcy zamachu w Berlinie pod Mediolanem, mapa: Defence24.pl
Zastrzelenie sprawcy zamachu w Berlinie pod Mediolanem, mapa: Defence24.pl

Dziewięć osób zginęło, gdy ciężarówka wjechała na teren kiermaszu świątecznego w centrum Berlina niedaleko stacji kolejowej ZOO. Przyczyny zdarzenia nie są znane, pod uwagę brany jest atak terrorystyczny.

Na terenie kiermaszu lekarze udzielają pomocy poszkodowanym, obrażenia odniosło około 50 osób. Teren otoczony jest przez duże siły policji. 

Według doniesień agencyjnych samochód ciężarowy, który wjechał w tłum miał polskie rejestracje. Kierowca został już zatrzymany, w kabinie znaleziono ciało jednej osoby. Przyczyna zdarzenia nie została jednoznacznie określona. Niemiecka policja uznaje jednak, że mógł to być zamach terrorystyczny.

Władze apelują, aby mieszkańcy pozostali w domach i nie utrudniali działań służbom ratunkowym.  

JP/PAP

Komentarze (2)

 1. say69mat

  @def24.pl: Zamach terrorystyczny w Berlinie? Ciężarówka wjechała w tłum say69mat: To wydarzenie powinno stać się kubłem zimnej wody wylanej na rozgorączkowane politycznym sporem elity naszego kraju. Ponieważ, jeżeli kryzys polityczny i instytucjonalny chaos będzie się pogłębiał. Może się wydarzyć, że z terytorium naszego kraju komando dzihadu dokona starannie zaplanowanego ataku na terytorium naszego sąsiada. Wykorzystując w tym celu np. mundury i uzbrojenie naszych sił zbrojnych lub formacji policyjnych. Biorąc pod uwagę, że wśród bojowników Daesh znajdują się osoby pochodzenia europejskiego, w tym ... Polacy.

  1. Lach

   Ale więcej tam azjatów, w tym Rosjan

 2. Olender

  To nie Polski Kierowca... Polski kierowca teraz myśli o rodzinie i świętach bożego narodzenia... Żal chłopaka i wszystkich którzy zginęli i zostali poszkodowani...