Reklama

Geopolityka

W Kijowie ranni – pocisk trafił w blok mieszkalny; obowiązuje alarm przeciwlotniczy

Autor. nexta/twitter

W Kijowie są ranni w wyniku trafienia pocisku w dom mieszkalny – informuje portal Hromadske, powołując się na władze miasta.

Reklama

Wojna w Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W wyniku trafienia fragmentów pocisku w 9-piętrowy blok są ranni, a mieszkańcy zostali ewakuowani w związku z pożarem i ryzykiem zawalenia budynku. Hromadske podaje, że władze poinformowały o ośmiu osobach, które odniosły obrażenia.

Władze miasta podały również, że fragmenty (najprawdopodobniej zestrzelonego) samolotu spadły na inny budynek – dom jednorodzinny. Rano trwała jeszcze akcja ratunkowa. Informacji o ewentualnych poszkodowanych na razie nie podano.

Reklama

Władze ogłosiły kolejny alarm przeciwlotniczy i apelują o udanie się do schronów. Według rozmówców PAP w mieście słychać syreny alarmowe, ale sytuacja na ulicach jest „spokojna".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Obywatel

    Jeżeli nie chcemy wkrótce uciekać z domów albo zdychać w katowniach KGB, to musimy wreszcie mieć skuteczną obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Za klika miesięcy, a nie za 15 lat. Uważam, że trzeba urządzić masowe demonstracje w tej sprawie, i że powinny trwać tak długo, aż sprzęt w wystarczającej ilości zostanie dostarczony do jednostek. Tych, którzy są winni że nie zrobiono tego lata temu, i że nie będą to produkty polskie, będzie można ścigać później, jeżeli jakikolwiek wymiar sprawiedliwości zwany "polskim" jeszcze będzie istniał. W dalszej kolejności to samo z dronami rozpoznawczymi i innym koniecznym, a dostępnym, sprzętem.

  2. Monkey

    Sytuacja jest spokojna, bo wszyscy sie ukrywają. Niestety, Rosjanie mają w miarę dogodny dostep do Kijowa od strony Białorusi i jednego ze swoich okręgów (chyba Smoleńskiego) i to wykorzystują. Na szczęście Ukraińcy wysadzili most na północ od Kijowa, co rosyjskiej roboty łatwą nie uczyni.

Reklama