Reklama

Geopolityka

Ukraina: na granicy z Polską zatrzymano podejrzanego o terroryzm

Fot. dpsu.gov.ua
Fot. dpsu.gov.ua

Ukraińskie służby graniczne potwierdziły informacje francuskich mediów, że na granicy między Ukrainą i Polską zatrzymano obywatela Francji. Według francuskiej prasy zamierzał on dokonać ataków terrorystycznych przed piłkarskimi mistrzostwami Europy Euro 2016. 

"W Jagodzinie zatrzymano obywatela Francji" - oświadczyło w sobotę biuro prasowe Straży Granicznej Ukrainy, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina. Żadnych innych szczegółów nie ujawniono.

Do zatrzymania doszło na przejściu granicznym w ukraińskim Jagodzinie, które prowadzi do Dorohuska po stronie polskiej.

Według agencji Interfax media francuskie podały, że przy zatrzymanym znaleziono "arsenał broni i materiały wybuchowe". Według źródeł PAP Francuz został zatrzymany przed tygodniem.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze (3)

 1. anty

  portale niemilitarne wspominają o potężnym arsenale owego gościa, a tu ani mru mru coz on takiego przewozil

 2. waldi

  Zagrożenie terroryzmem rośnie w krajach UE a także i w Polsce a rząd Polski zamiast przeciwdziałać zagrożeniom robi wszystko na odwrót ponieważ już od 1 stycznia 2017 r chce zlikwidowania służby celnej, która przetrwała nawet czasy zaborów ale czasów rządów PIS-u już nie przetrwa. To jest jakaś totalna bzdura! W każdym normalnym kraju służbę odpowiedzialna za bezpieczeństwo obywateli polski oraz całej UE rządy wzmacniają a w Polsce robi się wszystko na odwrót .

  1. ~moro

   W tej służbie celnej zatrudniają analfabetów? Wyraźnie było mówione, że będzie wszystko scentralizowane dla lepszej kontroli ale celnicy zostają. Najwyżej inna nazwa instytucji będzie. A jak sobie wyobrażasz, że listonosz będzie granicy pilnował i kontrole przeprowadzał? jedynie to krzyczą najgłośniej ci co na tym zawiłym systemie korzystali przez powiązania z przemytnikami. Zawsze to dodatkowa kasa za przymknięcie jednego oka.

 3. rozczochrany

  A ja dzisiaj byłem na strzelnicy i sprawdzałem swój nowy sprzęt. Zacząłem trenować typowo pod strzelectwo obronne.

Reklama