Reklama

Geopolityka

Tomasz Szatkowski doradcą społecznym prezydenta

Autor. Łukasz Błasdikiewicz/ KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał z dniem 1 lipca Tomasza Szatkowskiego na stanowisko doradcy społecznego - przekazała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

W uroczystości powołania Szatkowskiego na stanowisko społecznego doradcy prezydentowi towarzyszyli: szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, minister Wojciech Kolarski oraz szef Biura Polityki Międzynarodowej Mieszko Pawlak.

Reklama

Tomasz Szatkowski, od 2019 r. stały przedstawiciel RP przy NATO, 31 maja - razem z trójką innych ambasadorów - zakończył misję, o czym poinformował rzecznik MSZ Paweł Wroński.

23 maja sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Jacka Najdera na ambasadora przy NATO. Jeszcze tego samego dnia prezydent oświadczył, że nie podpisze tej nominacji. Podkreślił, że kandydatura ta nie była z nim konsultowana i że jej nie zaakceptował, co uważa za złamanie dotychczasowej procedury.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP Mieszko Pawlak powiedział w piątek PAP, że ambasadorem Polski przy Sojuszu Północnoatlantyckim jest Tomasz Szatkowski i pozostanie nim, dopóki prezydent go nie odwoła. Jak dodał, prezydent deklarował od samego początku, że nie widzi żadnego sensu odwoływania ambasadora przy NATO przed szczytem w Waszyngtonie.

Pawlak przyznał też, że Szatkowski prawdopodobnie będzie towarzyszył prezydentowi podczas lipcowego szczytu NATO.

Pytany, czy po szczycie NATO Szatkowski zostanie odwołany przez prezydenta mówił, że „to będzie decyzja pana prezydenta i na tę decyzję przyjdzie czas po szczycie NATO”.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama