- Wiadomości
Szojgu: chcemy zacieśniać strategiczne partnerstwo z Indiami
Rosji zależy na „kompleksowym wzmocnieniu dwustronnego partnerstwa strategicznego” z Indiami - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Siergiej Szojgu, który spotkał się w czwartek z indyjskim doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Ajitem Dovalem.

Autor. Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC4.0
Szojgu zaznaczył, że fundamentem dwustronnych stosunków są regularne kontakty między rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem a premierem Indii Narendrą Modim.
Doval oświadczył, że Putin przyjedzie do Indii z wizytą do końca roku – podała agencja Interfax.
Do spotkania Szojgu z Dovalem, którego fragmenty wyemitowano w rosyjskiej telewizji Zwiezda, doszło dzień po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że od piątku nałoży tzw. cła wtórne na kraje kupujące ropę naftową od Rosji, takie jak Indie i Chiny, jeśli do tego czasu Kreml nie zgodzi się na zawieszenie broni w Ukrainie
WIDEO: "Żelazna Brama 2025" | Intensywne ćwiczenia na poligonie w Orzyszu