Reklama

Geopolityka

Szef Pentagonu przyznaje, że nie wie co zrobi Putin wobec Ukrainy

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Nie jesteśmy pewni, co planuje prezydent Rosji Władimir Putin, jeśli chodzi o wojska przy granicy z Ukrainą - przyznał w środę szef Pentagonu Lloyd Austin, komentując koncentrację rosyjskich sił w tym regionie. Minister zaapelował do Moskwy o „większą transparentność”.

"Obserwujemy to bardzo uważnie i jestem w regularnym kontakcie z generałem (Todem) Woltersem, który kieruje Europejskim Dowództwem. Prawda jest jednak taka, że nie wiemy, co planuje Putin, ale te ruchy przykuły naszą pełną uwagę" - powiedział Austin podczas konferencji prasowej. Wezwał Rosję do większej transparentności oraz dotrzymywania postanowień zawartych w porozumieniach mińskich.

Zapewnił przy tym, że Ameryka podtrzymuje swoje zobowiązania co do suwerenności Ukrainy.

Austin jest kolejnym przedstawicielem administracji, który wyraził niepokój w związku z gromadzeniem przez Rosję wojsk nieopodal granicy Ukrainy. W ubiegłym tygodniu sekretarz stanu USA Antony Blinken stwierdził, że choć nie wie, jakie są intencje Kremla, to jednak ostrzega go przed próbą powtórzenia inwazji Ukrainy pod pretekstem prowokacji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (13)

 1. Pucin :0

  Putin nic nie zrobi bo nikt jeszcze nie wygrał na wiele frontów. Sytuacja jest taka, że jak Rosja gdziekolwiek się zaangażuje to w innym miejscu dostanie łupnia i to ostrego bym powiedział o tym Putin dobrze wie. Atom tu nic nie pomoże bo odwet będzie srogi oj srogi. Rosja zdradziła się zajmując Ukrainę i to był początek końca Putina.

  1. Carell

   Z czego to wywrozyles? Z kuli? Rosja sobie dobrze radzi.Na pewno lepiej niz Polska i niz wieksza czesc Europy

  2. Jakub

   I tego się trzymaj, a już napewno nie wyjeżdżaj stamtąd

 2. Palmel

  Szef Pentagonu przyznaje, że nie wie co zrobi Putin wobec Ukrainy i to jest właśnie polityka niech się nasi z MSZ-tu uczą od Putina a tak co on chce ukryć albo zasłonić, Syrią zasłonił drogę północną

 3. Wojmił

  Pewnie, że nie wie... nikt nie wie... wstanie jutro rano i powie atakować... facet jest nieprzewidywalny do tego niezbyt mądry - zamiast z zachodem na Chiny, które im najbardziej zagrażają to on fika w Europie skąd nikt mu nie zagraża...

  1. a

   Chciał z zachodem od Lizbony do Władywostoku ale zachód go olał.

  2. Extern

   Bo chciał wziąć więcej niż się należy. Rosja powinna przyjąć swoją rolę jako silny i liczący się partner, jednak z szacunkiem traktujący inne narody. Ale ciągle i z uporem wybiera pozycję dominatora, co jest nie do zaakceptowania dla innych narodów. Często Rosjanie się dziwią czemu Polacy nie chcieli z nimi tworzyć jednego kraju w XIX wieku, choć razem bylibyśmy Słowiańską potęgą. Właśnie dla tego, nie macie szacunku dla innych i wszystkich chcecie zdominować zamiast współpracować.

 4. yaro

  "Nie jesteśmy pewni, co planuje prezydent Rosji Władimir Putin, jeśli chodzi o wojska przy granicy z Ukrainą" -- ta odległość od tej granicy to 160 mil czyli jakieś 250 km ..... na tej zasadzie to możemy powiedzieć, że ruscy gromadzą wojska przy granicy z Polską ...

 5. Mike Texas USA

  Takie głupoty to on może wciskać idiotom w telewizji. Pentagon dokładnie wie o co chodzi i jak wyglada sytuacja.

  1. a

   A nic nie wie bo co ma wiedzieć, a po co ma Rosja atakować Ukrainę?

  2. Janusz

   żeby ją z powrotem wchłonąć?

  3. A po co zajęła Krym tym tokiem rozumowania to daleko nie zajdziesz.

 6. POLAK

  A kogo to obchodzi niech sobie robi co chce. My mamy emigrantów na granicy i to nas interesuje, a nie Ukraina.

 7. Hanys

  Putin zrobi to co uzna za koniecznie dla bezpieczeństwa Rosji, kwik pentagonu jest bez znaczenia.

 8. afgan

  a czy oni do tej pory cos wiedzieli? Motywacyjnie siedza ciagle w epoce, ze trzeba zaczac jakas wojne, bron wyprobowac, jakis kraj zlupic, awans za bohaterskie zabijanie ludzi z drona podczas wesel dostac. Z tej perspektywy trudno pojac rosje

 9. Autor Widmo

  Jeżeli naprawdę tak myśli i mówi, to nie powinien być Sekretarzem Obrony. Czasami mam wrażenie, że nowa ekipa w Białym Domu lubi sobie czasami przysnąć jak Joe Biden. Zapraszamy Sekretarza Obrony do Polski na wschodnią granicę i zachęcamy do wizyty w Donbasie !

  1. ?

   Zachęca twoje koło ZUwP?

 10. wiarus

  Myślę, że sam Putin nie wie co robić. Zapewne to, na co mu się pozwoli. Nie jestem za pacyfikacją Rosji, ani za jej wspomaganiem, zwłaszcza przy obecnym systemie sprawowania tam władzy. Świat chyba powinien zaczekać, aż zaczną tam normalnie myśleć i działać. O ile zaczną. Na razie trzeba ich odganiać jak natrętną muchę, trzymając w ręku "packę"

  1. Fantasta

   Ja się mu nie dziwię, jak w UE też nie wiedzą co robić. Szamocą się jakby już wszystkie perwesje zrealizowali i brakuje im bodźców.

  2. Autor Widmo

   Dobre, bardzo dobre ! Masz ode mnie 100 lajków.

 11. Trzcinq

  JAK TO CO CHCE? Wg was to już 356 inwazja począwszy od 2014 roku!

  1. CCCP

   to to dziś kazali pisać w Ołgino?

  2. GB

   A może być i 10000. Kolejne sankcje póki co i kolejne amerykańskie bombowce strategiczne nad Ukraina.

  3. a

   taa a ile te bombowce przetrwałyby 2 - 3 minuty

 12. R

  "Zapewnił przy tym, że Ameryka podtrzymuje swoje zobowiązania co do suwerenności Ukrainy.' w 2014 tez tak mowili.

  1. Dostali 80 ton amunicji

  2. GB

   Oficjalnie. A oficjalnie także dziś Putin mówił że amerykańskie bombowce strategiczne latają 20 km od granic Rosji. I to jest ważniejsze niż 80 ton amunicji. Co więcej nawet Szwecja jest gotowa wysłać swoje wojsko na Ukrainę póki co oczywiście w misjach szkolenia.

  3. a

   No i co z tego że latają, Rosjanie też latają 20 km od granicy z USA i co?

 13. 223

  Dobrze to nie świadczy o Pentagonie albo wiedza i udaja, ze nie wiedza, choc wiedza.

  1. Nie inż.

   Bo oni wiedzą że ty wiesz że oni wiedzą o tym że wiesz. Czy to tak trudno zrozumieć?

  2. ghvjb

   sam Putin nie wie jeszcze, na pewno chciałby, ale boi się chaosu jaki wtedy wybuchnie i rozpadu Rosji na kolejne republiki

Reklama