Reklama

Geopolityka

Szef MON: Przygotowujemy się do ewakuacji Polaków z Izraela

Autor. MON/X

Jak poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, Polska wyśle Herculesy C-130 do Izraela, by zabrać stamtąd Polaków.

Reklama

Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela. Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules - czytamy w komunikacie szefa MON na X.

Reklama
Reklama

Natomiast wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński napisał: „Nie zostawiamy naszych rodaków w potrzebie. Za kilka godzin wystartuje samolot, który ewakuuje Polaków oczekujących na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie”. „Sytuacja na miejscu cały czas jest bardzo poważna. Prosimy o bardzo uważne śledzenie komunikatów i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb” - dodał na platformie X.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (3)

 1. Frihet

  Dwa Herculesy poleciały do Tel-Awiwu i już wracają. Do tego rządowy B737. Wg FR B737 już jakiś czas temu wystartował, Herculesy też widać, że wracają, będą w PL ok 6-7 rano. Co ciekawe w tzw. międzyczasie dwie Casy poleciały z PL na Kretę. Obstawiam, ze to taki backup, żeby bliżej Izraela mieć samoloty na wypadek jakby jeszcze kogoś trzeba było ewakuować. Całkiem dobra koncepcja.

 2. Prezes Polski

  Rząd zaciera łapki, bo mogą znowu pokazać jak dbają o bezpieczeństwo.

  1. Nie cenzor

   Bo dbają w przeciwieństwie do tego co chciał rosji taka jaka ona jest i zapowiedział ,,koniec historii”.

 3. MiP

  Polecą po krewnych pierwszej damy ?????

  1. Box123

   Tak z wycieczki szkolnej "Jak wskazało MON, priorytetową ewakuacją ma zostać objęta wycieczka ze szkoły muzycznej w Chełmie. "Dzieci i opiekunowie czekają na ewakuację na lotnisku w Tel Awiwie"

  2. Nie cenzor

   Nie, po osoby które poleciały na wycieczki i nie mogą wrócić bo czartery jak i regularne rejsy zostały odwołane.

  3. Chyżwar

   Polecą po tych Polaków, którzy obecnie są w Izraelu. Masz coś przeciwko temu?

Reklama