Reklama

Geopolityka

Syria rozmawia z Iranem

Fot. Blondinrikard Fröberg/Flickr CC BY 2.0
Fot. Blondinrikard Fröberg/Flickr CC BY 2.0

Syryjski minister spraw zagranicznych Faisal Mekdad przybył w niedzielę do Teheranu z dwudniową wizytą - poinformowała Irańska Studencka Agencja Informacyjna (ISNE). W trakcie wizyty omówione zostaną kwestie współpracy dwustronnej między Iranem i Syrią.

Wizyta szefa syryjskiego MSz zbiegła się w czasie z konsultacjami, jakie w stolicy Iranu prowadzi główny doradca rządu ZEA ds. bezpieczeństwa szejk Tahnun ibn Zajed. Odwiedzi on Teheran w poniedziałek i ma rozmawiać o bezpieczeństwie regionalnym - poinformował w niedzielę irański portal informacyjny Nour News powiązany z Najwyższą Radą Bezpieczeństwa Narodowego Iranu.

Od początku trwającego już ponad dekadę konfliktu wewnętrznego w Syrii, szyicki Iran okazuje wsparcie reżymowi Baszara al-Asada. Irańscy oficerowie zajmują się też szkoleniem wojskowych w bazach libańskiego Hezbollahu zlokalizowanych m.in. w pobliżu Damaszku - twierdzą eksperci.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Obiektywny

  A kto im zabroni.. Skoro żołnierze z USA szkoląa Ukrainców to iranczycy mogą szkolić syryjskich żołnierzy

  1. Davien

   A ktos im zabrania? Choć akurat zołnierze USA nie szkola terrorystów jak irańczycy.

  2. a

   akurat odwrotnie

  3. I

   Odwrotnie .isis zostało pokonane głowie przez iranczykow .usa szkoliło i bin ladena i kilkadziesiąt grup by obalić assada.wszystkich

 2. irtt

  A jakiz to rezim panuje w Syrii, moze to wytłumaczycie.

 3. Ech

  Iran tez bronii chrzescjam w syrii.warto wspomnieć o liscie biskupów syryjskich z podziękowaniem.

Reklama