Reklama

Geopolityka

Górski Karabach: Stepanakert pod ostrzałem [Defence24 TV]

Fot. YouTube via MSZ Armenii
Fot. YouTube via MSZ Armenii

Wojska Republiki Azerbejdżanu dokonały ostrzału artyleryjskiego stolicy separatystycznej Republiki Arcachu - Stepanakert, będącym największych miastem i najważniejszym ośrodkiem tej zbuntowanej prowincji.

Na udostępnionych przez stronę armeńską nagraniach widać, że celami ostrzału były obiekty cywilne. Na nagraniach widoczne są zniszczenia infrastruktury cywilnej, w tym sieci wodociągowej. 

Strona armeńska donosi o ofiarach wśród cywilów, wynikających m.in. z ostrzału Stepanakertu, najpewniej za pomocą artylerii rakietowej. Jednocześnie poinformowano, że w wyniku działań wojennych śmierć poniosło ponad 215 żołnierzy strony armeńskiej, potwierdzono też wycofanie z części "frontowych" pozycji.

Ormianie przeprowadzili również uderzenia odwetowe, na cele w obszarach zurbanizowanych, które miały być miejscami koncentracji wojsk. O ofiarach wśród cywilów już wcześniej informował także Azerbejdżan. Dokładny zakres strat trudno ustalić, z uwagi na trudności w dostępie do wiarygodnych danych.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Bursztyn

  Prezydent karabachu ARAJIK nadal w ukryciu? A TO ciekawe bo jeszcze niedawno jago Wolny Karabach GRZMIAL O NA JEŹDZIE NA BAKU

  1. Reno

   Pewnie pojechał nad M. Kaspijskie zbierać bursztyny.

  2. Bursztyn

   Z ciekawostek Bursztyn szukał kruszczu w przesmyku Elbląga Hahahaha

Reklama