Reklama

Geopolityka

Śmierć cywilów na poligonie w Drawsku Pomorskim

Fot. Żandarmeria Wojskowa/Facebook
Fot. Żandarmeria Wojskowa/Facebook

Ciała dwóch osób znaleziono na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Żandarmeria Wojskowa informuje, że doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku, którego ofiarami są cywile.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio ZET. "Potwierdzam, na terenie poligonu doszło do wypadku śmiertelnego. Nie żyją dwie osoby. Cywile" – powiedział PAP komendant oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie płk Daniel Kowalczyk.

Kowalczyk dodał, że Żandarmeria Wojskowa wykonuje na miejscu zdarzenia czynności zabezpieczające z uwagi na to, że doszło do niego na poligonie. Śledztwo jednak prowadzi w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim.

Jak informowała w rozmowie z reporterem Radia ZET Łucja Laufer z Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim, "z bardzo wstępnych informacji wynika, że mężczyźni jechali po terenie poligonu zbyt szybko". Najprawdopodobniej, według dziennikarzy, byli to pracownicy leśni. 

PAP/Radio ZET

Reklama

Komentarze (4)

 1. Piotr 3Kcz Jw2015 Ku Słońcu

  Opal 87 , byłem , paniki jak i mrozów doświadczyłem .

  1. Byłem 5 komp. 20-15 .andrzej

 2. maniek

  Ciekawe czym trafili ruchomy, szybko przemieszczający się cel. Armia ma tak mało nowoczesnego uzbrojenia na wyposażeniu, że warto zadać to pytanie (np. system naprowadzania).

  1. Barek

   Dokładnie tak samo jak to się robi od początku prowadzenia konfliktów. Strzela się z odpowiednim wyprzedzeniem. Wcześniej obliczał opóźnienie człowiek, dzisiaj komputery ot i cała ta twoja nowoczesność.

  2. Boluś

   Myślę że chodzi o wypadek komunikacyjny,jechali za szybko i w drzewo uderzyli lub coś w tym stylu...

  3. Geoffrey

   Nie trafili, bo w ogóle nie strzelali. Cywile zginęli w wypadku samochodowym. W Polsce jest bezpieczniej na poligonie, niż na zwykłych drogach, gdzie giną tysiące osób rocznie.

 3. Marek1

  Ciekawe PO CO szeregowym żołnierzom ŻW broń krótka oprócz Beryli ? Zdaje się, że za czasów AM ci panowie naprawdę uwierzyli, ze są specjalsami i tak się noszą.

  1. Grzesiek

   Znaczy, że żołnierze Ci są lepiej czy gorzej wyposażeni niż byli?

  2. Bonawentura

   Zaniechaj wypowiedzi następnym razem jak nie wiesz o czym pisać. Broń krótka była wprowadzona od początku istnienia OS-ów ŻW w Warszawie, Mińsku Maz. i w Gliwicach (ostatni przeformowany później w JW AGAT).

  3. Barak

   ŻW często zabezpiecza imprezy i spora część dysponuje bronią, krótką. Poza tym nie masz pojęcia skąd jest to zdjęcie więc to może ćwiczenia, które przewidywały takie zestawienie, które jest dosyć popularne

 4. tyle

  Takie tam wspominki. Opal 87 na poligonie drawskim. Pierwsze ćwiczenia po stanie wojennym z udziałem obserwatorów z NATO. Panika na maksa. W polu kilka tys żołnierzy. W internacie prawie sama generalicja. W namiotach (oj spaliło się ich trochę) wylądowali nawet wyżsi oficerowie a w nocy -25 do -30 stopni. Mróz był taki ,że działobitnie były \"kopane\" trotylem . Wyjazd w pole zajmował około godziny , oczywiście na pace. Wszyscy byli po tym tak sztywni z zimna , że trudno było zejść z ciężarówek. Same ćwiczeni absurdalnie długie . Normalny zimowy poligon trwał około 2 tyg a wtedy było bliżej dwóch miesięcy.

Reklama