Reklama

Geopolityka

Rząd USA zatwierdził sprzedaż Tajwanowi rakiet i dronów za 360 mln USD

Start dronów Switchblade 300
Start dronów Switchblade 300
Autor. AeroVironment/ Facebook

Departament Stanu USA zatwierdził możliwą sprzedaż Tajwanowi systemu rakiet przeciwpiechotnych i przeciwpancernych Switchblade 300 i prawie 300 dronów podała we wtorek Agencja Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa Obronnego Pentagonu.

Departament Stanu USA zatwierdził możliwą sprzedaż Tajwanowi systemu rakiet przeciwpiechotnych i przeciwpancernych Switchblade 300 za szacunkową kwotę 60,2 mln dolarów oraz sprzedaż do 291 bezzałogowych statków powietrznych Altius 600M-V za szacunkową kwotę 300 mln dolarów, podała Agencja Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa Obronnego Pentagonu.

Wysoki rangą amerykański kongresmen Michael McCaul, który przebywał z wizytą w Tajpej w maju, powiedział że przeprowadzone przez ChRL „zastraszające” ćwiczenia wojskowe po inauguracji prezydenta Tajwanu Lai Ching-te pokazały, że Chiny „nie są zainteresowane zajęciem Tajwanu w pokojowy sposób”.

Czytaj też

Szef Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów oświadczył na spotkaniu z Laiem w pałacu prezydenckim, że „wszystkie kraje demokratyczne muszą stanąć razem przeciwko agresji i tyranii”.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama