Reklama

Geopolityka

Ruch oporu w Rosji? „Szojgu lub Gierasimow zostanie kozłem ofiarnym”

Szojgu i Putin
Od lewej: Siergiej Szojgu i Władimir Putin
Autor. Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC4.0

W czasie konferencji Defence24 DAY gościliśmy Annę Marię Dyner, analityczkę Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W rozmowie poruszyliśmy tematy Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego, sytuacji wewnętrznej w Rosji, kondycji Aleksandra Łukaszenki, sobowtórów Putina i losach Bachmutu.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. wojghan

  Tak, oczywiście. ruch oporu prosto z Sandhurst.

 2. klapaucyusz

  Świetny wywiad, świetna rozmówczyni. Proszę o więcej.

 3. ostatni

  Ktos wierzy ze to Rosjanie walcza z Rosjanami? Riuch oporu (Dobrze ze Polacy skasowali post ze tam byli) ALbo ludzie ogupieli albo proaganda jest tak silna ze wylacza myslenie.

  1. Wojtekus

   W Polsce mieszkaja Rosjanie i Bialorusini. Jesli chca wracac do kraju zeby go wyzwolic kupujac sprzet wojskowy dostepny w kazdym sklepie przydroznym to czemu nie.

  2. Wania

   A ty nie wierzysz? Na okupowanych przez Rosjan od 2014 roku terenach ludzie mają podwójne paszporty. Po tym co wyprawiała tam Rosja grono osób, które już mają dosyć rosyjskiego miru gwałtownie wzrosło. Ci żołnierze w szmatach, muzealnych hełmach i karabinami z ostatniej wojny wysyłani bez przeszkolenia na front byli traktowani jak mięso do wyginięcia, żeby oczyścić zagrabione tereny z ludzi. Nawiasem mówiąc jest to stara taktyka Rosji.

Reklama