Reklama

Geopolityka

Rosja wycofuje siły znad granicy ukraińskiej? Kolejna zapowiedź Putina

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał wycofanie rosyjskich wojsk z rejonów graniczących z Ukrainą do miejsc stałego stacjonowania. 

Według komunikatu prasowego Kremla, Władimir Putin nakazał ministrowi obrony wycofanie sił rozlokowanych przy granicy z Ukrainą w związku z zakończeniem planowych ćwiczeń. Jednostki ćwiczące wcześniej między innymi w rejonach Rostowa nad Donem, Biełogrodu i Briańska mają powrócić do miejsc stałego stacjonowania.

Władimir Putin przyjął ponadto z zadowoleniem „pierwsze kontakty pomiędzy Kijowem a zwolennikami federalizacji”. Rosyjskie władze zaapelowały także o zakończenie wszelkich „działań odwetowych” i wycofanie wojsk w związku z kryzysem ukraińskim. Może to oznaczać próbę wywarcia presji na władze ukraińskie w celu zakończenia wszelkich działań zbrojnych przeciwko prorosyjskim bojownikom.

Warto pamiętać, że informacje o wycofaniu rosyjskich wojsk znad granicy ukraińskiej były rozpowszechniane już wcześniej, spotykając się jednak z zaprzeczeniem ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego. Działania Kremla mogą być więc elementem walki informacyjnej, toczącej się wokół kryzysu ukraińskiego.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Przegrupowanie Taktyczne

  Wycofali się poza zasięg ukraińskich BM-21 a chyba nic o dłuższym zasięgu Ukraina nie ma...

 2. Halo

  Armia Putina nie słucha. On im każe się wycofać, a oni ani drgną :-)

 3. say69mat

  To jeszcze nie wycofali się??? Przecież już kilkukrotnie deklarowali swoje wycofanie się??? To jak to jest, nie wiedzą co mówią???

 4. sss

  Boże wycofuje bo sa manewry rosy-chiny to musi pobrac najlepsze zabawki na okręty, ludzi itp

 5. Inf

  To znaczy wycofuja te wojska ktore juz zostaly wycofane ?

 6. rolo

  ściema

Reklama