Reklama

Geopolityka

Rosja: to nie nasze lotnictwo przeprowadziło atak w Syrii

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Rosyjski resort obrony poinformował odnosząc się do wydarzeń w Syrii, że siły zbrojne nie użyła lotnictwa w rejonie nalotu, w którym zginęło 33 tureckich żołnierzy. Dodał, że według danych Turcji, w tym rejonie miało nie być żołnierzy tego państwa.

Tureccy żołnierze, którzy znaleźli się pod ostrzałem syryjskich sił rządowych w prowincji Idlib nie powinni byli znajdować się na tych pozycjach; według danych strony tureckiej w tym rejonie miało nie być jej oddziałów - oświadczyło w piątek ministerstwo obrony Rosji. W komunikacie resort poinformował, że 27 lutego rządowe oddziały syryjskie odpowiedziały ogniem na atak bojowników ugrupowania terrorystycznego Hajat Tahrir asz-Szam. Według ministerstwa obrony siły rosyjskie nie użyły w tym rejonie lotnictwa.

W czwartkowym nalocie w prowincji Idlib zginęło co najmniej 33 tureckich żołnierzy. Ofiar może być więcej, bo wielu wojskowych przebywa w szpitalach w stanie krytycznym, jest też wielu rannych. Turcja poinformowała o przeprowadzeniu ataków odwetowych i wezwała NATO do udzielenia wsparcia. Zagroziła też otwarciem granic dla uchodźców, udających się w kierunku Europy.

W syryjskiej prowincji Idlib trwa ofensywa wspieranych przez Rosję wojsk Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA). W jej trakcie SAA przejęła znaczne obszary prowincji. Wspomagani przez Turcję rebelianci przeprowadzili jednak kontruderzenie, w wyniku którego przejęli m.in. strategiczne miasto Saraqib. Udało im się też dotrzeć do autostrady M5 między Hamą a Aleppo. 

PAP/Defence24.pl.

Reklama

Komentarze (22)

 1. myślenie nie boli...

  Rosjanie latają w obszarze walk, by uniemożliwić Turkom operacje lotnicze i przeciwlotnicze, a jednocześnie syryjskie samoloty i śmigłowce strzelają do tureckich żołnierzy jak do kaczek. Po wszystkim Rosja zapewnia że to nie ich lotnictwo bombardowało i udają że nie mają ze sprawą nic wspólnego...

  1. zwłaszcza logiczne

   Jak widać na twoim przykładzie, myślenie to ogromny ból jednak.

  2. Trollom dziekujemy

   Po twoim przykładzie widać, że, trolli tu mnooooostwo!! Ale wszyscy i tak wiedzą, że Rosja a) kłamie, zawsze i wszędzie, b) rosyjskie samoloty bombardują kogo chcą, w tym chętnie nawet cywilne szpitale, c) nawet kompletnie niemyślący człowiek nigdy nie uwierzy w to, co powie Rosja.

 2. Miłobądź

  Po pierwsze to nie my, a po drugie to tam nie mialo byc Turkow.

  1. Pytanie

   A co robią rosyjscy żołnierze na Wschodzie Ukrainy?

  2. Odpowiedź

   Jak tam są to niech ich ukraińskie lotnictwo zbombarduje. Jaki problem?

  3. Pytanie

   Swego czasu gdy "zielone ludziki" blokowały jeszcze istniejące tam jednostki ukraińskie - sam Putin twierdził, że na Krymie nie ma żadnych rosyjskich żołnierzy. Kilka miesięcy później w programie telewizyjnym podczas spotkania z obywatelami potwierdził wprost, że na Krymie były rosyjskie wojska. Czemu rosyjskie władze, nawet te najwyższe jak Putin czy Ławrow, zawsze klamią jak "niekulturne" przekupki na rybnym targu?

 3. bryxx

  Ludzie co wyw wpisujecie, jakos juz nie raz bombardowali Turków i sie tego nie wypierali. Jakby to oni zrobili na pewno by nie zaprzeczali tym bardziej że Turków tam nie powinno być. Jak się Turcy pchaja tam gdzie nie trzeba to dostaja po łapkach. Naet jakby to rosjanie na prosbe Syryjczyków zbombardowali to są w pełni praw.

  1. poniał, towariszcz?

   Człowieku co ty wpisujesz? Rzeczywiście Turków tam nie powinno być. Tym bardziej nie powinno tam być twoich ulubieńców ze Wschodu, którzy nie mają żadnych praw poza terytorium własnego państwa!

  2. Davien

   Bryxx,nigdy Rosjanie nie bombardowali Turków, bombardowali turkmenów i wspieranych przez Turcje terrorystów z al Nusry.

  3. Prawda was wyzwoli

   Zawsze się wypierają, kłamią i oszukują. Bo Rosja to stan umysłu. Bo kłamstwo to znak firmowy Rosji- posłuchaj Ławrowa, czy samego Putina. Taki znak firmowy rosyjskiej "wiarygodności" tuż obok "zielonych ludzików", "bratniej pomocy" wszystkim dyktatorskim reżimom i łamania wszelkich, nawet własnych umów. Bo Rosja tak ma, zawsze i wszystkiego się wypiera: przecież "nie było" Czernobyla, "nie zatonął im Kursk", przecież "na Krymie nie było rosyjskich żołnierzy", "przecież to nie rosyjska wyrzutnia zestrzeliła malezyjskiego pasażera", "to nie rosyjskie samoloty bombardowały w Syrii oznakowane szpitale" !! RosjaKłamstwo!! Rosji NIGDY nie należy wierzyć.

 4. gegroza

  To oczywista oczywistość ze to Ruscy ale tu trzeba ich poprzeć. Skąd tam Turcy ? przecież to Syria a nie Turcja

  1. odwrotność intelektualna

   Masz rację. Skąd tam Turcy? Przecież to Syria. I zadaj to samo pytanie. Skąd tam Rosjanie? Przecież to Syria!

  2. ito

   A ich akurat zaprosiły legalne władze Syrii. Czyli są tam na tej samej zasadzie, co Amerykanie w Polsce.

  3. Jur

   Te "legalne" władze, którym to naród syryjski podziękował powstanie, w którym "legalni" stracili ponad 80% terytorium? I gdyby nie "bratnia" pomocRisji, to kto inny dziś stanowiłby legalna władze? Przypomnę i też jak to "legalnej pomocy" udzielała Rosja Afganistanowi, Czeczenii, Węgrom w 1956, Czechom w 1970, Polakom " legalny rzad" dopiero w Sierpniu uległ. Teraz "legalnie" Rosja włada Krymem, a w Donbasie i Ługansku "rządzą legalnie wybrane władze"!! Piszesz oczywistą nieprawdę. Każdy normalny T O wie!

 5. Gość K

  Wiadomo ile i jakie maszyny maja Rosjanie w Turcji?

 6. Komentator

  Syryjskie lotnictwo ochraniane przez rosyjskie myśliwce masakruje Turków na ziemi, a tureckie F-16 nie wystartowały? Przecież pewien bajkopisarz twierdził zawsze na tym forum że tureckie F16 bije na głowę rosyjskie nieloty.

  1. Stari i mądry

   Erdogan nie odważy sie powtórnie strącić rosyjskiego samoloty,chyba ze postradał zmysły.

  2. Davien

   Bez wiekszego problemu co juz raz udowodniły:) A czemu nie startuja to pytanie do Erdogana.

 7. Władymir

  Takie samoloty to można kupić w każdym sklepie.

 8. mlas

  Erdogan zaczął fikać Stanom, że o Europie nie wspomnę. Zaczęło mu się wydawać, że wszedł do pierwszej ligi. Klepał się z Putinem po plecach i nawet S-400 od nich se kupił, bo myślał że Amerykańce mu Patrioty i technologię za darmo dadzą. A tu klops. Ruskie strzelają do Turków jak do kaczek, a on prosi NATO o pomoc. NATO zaś mu sensownie odpowiedziało, że ma przestrzegać prawa międzynarodowego. Pewnie odpłaci ruskom dobrze za to upokorzenie, ale też na pewno przemyśli jeszcze raz swoje "mądre" sojusze.

 9. df

  podobno to była duża rakieta ziemia ziemia, Toczka-U albo coś irańskiego ale większego niż Fateh-110

 10. Mirek

  Odnoszę wrażenie , że Turcja chce rozpętać wojnę światową , wciągając NATO w konflikt z Rosją .

 11. nie płaczcie już tyle faunbojki

  Trochę się tym Rosjanom dziwię. Kolejny raz w ciągu ostatnich dni przetrzepali skórę Turkom i nagle teraz zaprzeczają co jak widać wywołuje tu zbiorowy lament? To chyba tak w ramach savoir vivre.

 12. Piotr

  No i bardzo dobrze. Nie można bezkarnie, nawet należąc oficjalnie do NATO wspierać rebeliantów w obcym kraju. Bo wojskowi Turcji przebywają w Syrii jak zresztą inni, poza wojskami Rosji nielegalnie.

  1. Danisz

   Wg ciebie grupa Wagnera torturuje Syryjczyków legalnie?

  2. Andrzej polskiego brzegu

   a kto silniejszemu zabroni? Np spadochroniarzom Rossiji zagubionym na...Ukrainie. Czterech pokazali, w NIEWOLI

  3. Palak mały

   Piotr, to bardziej 1:1 za zestrzelenie przez Turcję rosyjskiego samolotu, niż inne powody. Rosjanie, przepraszam Ludzie Radzieccy to pamiętliwe i pełne kompleksów osobniki. Oni już tacy są. Pomijam fakt, że z natury kłamią i wszystko ukrywają. Polacy też, co prawda po wielu latach ,ale zapłacili min. w Katyniu za 1920 r. pod Warszawą.

 13. dropik

  jedzie mi tu "czołk" ? To było trafienie w punkt więc gdyby to byli Syryjczycy to było jak slepej kurze ziarno..

 14. zyg

  Rosyjskie zaprzeczenie wskazuje że jednak mają coś z tym do czynienia?

 15. asf

  Erdogan myślał, że jest wielkim graczem w regionie. Boleśnie się przekonuje, że jednak wciąż jest za krótki

 16. zdarta płyta od lat

  Oczywiście, że to nie rosyjskie samoloty. To były maszyny kupione w sklepach modelarskich, a te stoją przy każdej ulicy w każdym większym mieście świata:)

 17. jm

  Z pewnością były to zielone ludziki. Szantaż ze strony koalicjanta - coś nowego.

 18. Stirlitz

  oczywiście, rosja nigdy nie jest winna, oni tylko pokojowo zrzucali bomby

 19. rED

  Takie samoloty można kupić w każdym sklepie z samolotami.

 20. szygalew

  Tak tak, Rosjo, wierzymy ci. :) Ichtamnietów kolejna odsłona.

 21. Ziggi

  Lotnictwo może i nie było rosyjskie ale pilot... Kto wie...

 22. mc.

  Takie samoloty można kupić w każdym sklepie :)))))))))))

Reklama