Reklama

Geopolityka

Przedstawiciele Gwardii Narodowej Ukrainy w Polsce

Fot. Monika Szymkowiak/Klub DG RSZ
Fot. Monika Szymkowiak/Klub DG RSZ

Przedstawiciele Gwardii Narodowej Ukrainy złożyli wizytę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zgodnie z komunikatem Dowództwa Generalnego RSZ, w trakcie "kurtuazyjnej" wizyty w DG RSZ, przedstawiciele ukraińskiej delegacji: generał porucznik Mykola Balan (zastępca komendanta Gwardii Narodowej) i pułkownik Volodymyr Grabchak (zastępca szefa Departamentu Współpracy Zagranicznej) spotkali się z zastępcą dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych generałem dywizji pilotem Janem Śliwką.

Czytaj więcej: Polski sprzęt dla sił ukraińskich w Donbasie [WIDEO]

Gwardia Narodowa Ukrainy została powołana w marcu 2014 roku, na bazie struktur rozformowanych wojsk wewnętrznych. W jej skład zostały włączone także niektóre jednostki ochotnicze. Formacje Gwardii Narodowej odegrały istotną rolę w walkach z siłami prorosyjskimi w Donbasie. Na ich wyposażenie przekazywano między innymi kołowe transportery opancerzone BTR-4, czołgi podstawowe T-64 i T-72. Gwardia Narodowa otrzymała jeszcze w 2014 roku dostawę polskich hełmów i kamizelek kuloodpornych, produkowanych przez Maskpol.

Czytaj więcej: Ukraińskie transportery przeciwko Rosji i Daesh

 

Reklama

Komentarze (3)

 1. [sic!]

  Batalion "Tornado" też zdaje się należał do struktur Gwardii Narodowej Ukrainy, mam rację?

 2. xd

  no ładne określenie ochotnicze bataliony szkoda że autor nie dodał że chodzi o takich bohaterów jak azov donbas czy dniepr ale w wytycznych propagandy stoi że trzeba o tym milczeć tak jak o imporcie swego czasu zwolenników kalifatu z czeczenii. gratulacje dla polityków i dziennikarzy można tu przytoczyć kapitaliści sprzedadzą nam sznurek na którym ich powiesimy

  1. Trollhunter

   O wytycznych jakiej propagandy mowisz ? Wasza ruska ma dyskredytowac wszystkonco tylko Ukraińcy zrobią. A co to opowiesci ze sznurkiem to przypominam ze wasza komuna od dawna nie istnieje a kapitalisci dalej maja sie swietnie.

 3. GPAS

  A w Polsce po poligonach biegają jeszcze w blaszanych nocnikach i żałosnych lubawach.

Reklama