Reklama

Geopolityka

Premier Wielkiej Brytanii ogłasza nowe wybory do Izby Gmin

Autor. Number 10 / Flickr

Premier Rishi Sunak zdecydował dziś o rozwiązaniu Izby Gmin i rozpisaniu przedterminowych wyborów. Już wcześniej zapowiadał, że może dojść do takiego scenariusza.

Nowe wybory do Izby Gmin mają się odbyć 4 lipca. Jak podaje PAP, tym, co skłoniło brytyjskiego premiera do wyznaczenia ich na początek lipca, jest szereg korzystnych danych gospodarczych, które pozwalają rządzącej Partii Konserwatywnej myśleć o zminimalizowaniu porażki.

Obecnie Partia Konserwatywna może liczyć na około 23% poparcia. Liderem sondaży jest aktualnie Partia Pracy, która może liczyć na około 44%. Oznacza to, że zdecydowanym zwycięzcą najbliższych wyborów będą najpewniej laburzyści.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Podszeregowy

  Jeśli Hindus jest liderm brytyjskich konserwatystów, to nie dziwi wcale, że władzę przejmie lewica.

  1. sprawiedliwy

   A merem LOndynu muzalmanin, Z koleii Szefer Szkocjiej PArtii NAtowdej - tez hindus. Ale w ich przpadku to chyba karma za podboj Indii:)

  2. Monkey

   @Podszeregowy: Taki świat. Liderem lewicy (Labour Party) jest Keir Starmer. Sir Keir Starmer🤣😂😆

 2. szczebelek

  Już niedługo usłyszymy, że nowy premier che powrotu UK do UE .

  1. Monkey

   I za to trzymam kciuki!👍🏻

 3. Vixa

  Nowy rząd - nowe/stare rozdanie, dopóki nie ukorzą się przed Stanami, dopóty będą ciągnąć brzuchem po ziemii.

  1. sprawiedliwy

   TAm tez sa frakcje (i u konserwastow i Partii pracy) Zrszta wszedzie - w CHinskiej Partii Kmunstcznej - tez sa rozne opcje, U Repubikanow w USA tez. Jelsi chodzi o UK - w Partii Pracy - sa tacy jak Korbyn Jeremy (idealista i intektausta) Ale przewaa glowny nurt ktory jest nawet podobny do konserwstow poza lekkimi znmiaami. Troche szkoda. W USa podbnie z Berni Sandersem - Demokracji go zaltwili na rzecz centrum:( Szkoda ze tak wygda

Reklama