Reklama

Geopolityka

Premier: Macron w Polsce w początkach przyszłego roku

Fot. Paweł Tracz/KPRM
Fot. Paweł Tracz/KPRM

Prezydent Francji Emmanuel Macron jest oczekiwany z wizytą w Polsce w pierwszych miesiącach przyszłego roku - poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Ouest-France” i niemieckiej grupy medialnej Funke.

"Mam nadzieję na nowy początek" - podkreślił szef polskiego rządu, dodając, że w sprawie wizyty i jej ogólnego terminu, strona polska porozumiała się już z francuską.

Francuski dziennik przypomina, że relacje na linii Paryż-Warszawa pogorszyły się po wycofaniu się Polski z zamówienia na śmigłowce Caracal. Morawiecki ocenił, że "w rzeczywistości było kilka napięć, ale stosunki (między krajami - PAP) nie są tak złe". W Polsce już realizowane są bezpośrednie francuskie inwestycje i Warszawa "bardzo liczy na polsko-francuską współpracę gospodarczą" - zaznaczył premier.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. w

  czyzby w zamian za niezamkniecie Opla w Gliwicach ( za nasza dopłata) damy sie "namówic' na francuskie okrety podwodne ?? Smierdzi mi tu czyms - to taki biznes po polsku

 2. MI6

  Może by wreszcie orka ruszyła i do programu czołgu dołączyć??? Najwyższy czas!

 3. Tradycja

  Po co?

  1. kjhkhjgkj

   Francuzi potrzebują wsparcia w Afryce, a Polska wbrew pozorom, ma tu pewne aktywa.

  2. Mad Max 2

   Francuzi potrzebują coś sprzedać Wszystko poza honorem

  3. janko muzykant

   honor? masz cos francji do zarzucenia pod tym wzgledem? po 2 wojnie polska stracila 20% terytorium, 6 mln obywateli zginelo. podobno wygralismy te wojne a skonczylismy pod ruska okupacja jak rumunia, ktora byla przeciwko zwyciezkim aliantom. warto bylo? dla kogo lepiej 2 wojna sie skonczyla - dla francji czy polski? przede wszystkim trzeba sie kierowac rozsadkiem i stawac do walki wtedy tylko, kiedy jest szansa ja wygrac. trzeba obserwowac co dzieje sie dookola i wiedziec co jest mozliwe a co nie, starac sie przewidywac przyszle wydarzenia, kalkulowac mozliwe straty i zyski. myslec strategicznie. co jedni nazwa honorem, inni nazwa... czyms innym. kto ma racje? oceniac trzeba po efektach.

Reklama