Geopolityka

Premier: Macron w Polsce w początkach przyszłego roku

Fot. Paweł Tracz/KPRM
Fot. Paweł Tracz/KPRM

Prezydent Francji Emmanuel Macron jest oczekiwany z wizytą w Polsce w pierwszych miesiącach przyszłego roku - poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Ouest-France" i niemieckiej grupy medialnej Funke.

"Mam nadzieję na nowy początek" - podkreślił szef polskiego rządu, dodając, że w sprawie wizyty i jej ogólnego terminu, strona polska porozumiała się już z francuską.

Francuski dziennik przypomina, że relacje na linii Paryż-Warszawa pogorszyły się po wycofaniu się Polski z zamówienia na śmigłowce Caracal. Morawiecki ocenił, że "w rzeczywistości było kilka napięć, ale stosunki (między krajami - PAP) nie są tak złe". W Polsce już realizowane są bezpośrednie francuskie inwestycje i Warszawa "bardzo liczy na polsko-francuską współpracę gospodarczą" - zaznaczył premier.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.