Reklama

Geopolityka

Policja aktywniejsza w zwalczaniu terroryzmu

Fot. Piotr Drabik/flickr.com
Fot. Piotr Drabik/flickr.com

Przy Komendzie Głównej Policji utworzono specjalny zespół zadaniowy mający na celu dopracowanie metod współpracy z podmiotami przeciwdziałającymi terroryzmowi. 

Oprócz tego, według informacji podanych przez komendanta głównego policji gen. insp. Marka Działoszyńskiego ma zostać zwiększona współpraca z muzułmanami w Polsce. Przedsięwzięcie to ma na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów i potrzeb tego środowiska, a także zwiększenie możliwości uzyskania informacji o próbach podjęcia działań terrorystycznych przez osoby związane z tym środowiskiem.

Zapadła również decyzja o zwiększeniu ilości policjantów w newralgicznych miejscach, m.in. przy ambasadach, dworcach, lotniskach i obiektach użytku publicznego. Rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski podał informację, że w samej Warszawie działa już o 200 policjantów więcej niż zwykle. Dodatkowo należy nadmienić, iż są to funkcjonariusze uzbrojeni w broń długą - w tym celu Policja pozyskała od wojska 2,5 tysiąca sztuk karabinków AK.

Bogusław Pastyrnak

Reklama

Komentarze (8)

 1. spartakus

  Powinni jeszcze dozbroić Staż Graniczną : broń długa - jakieś 15 tys szt. , kamizelki i ręczna p.panc.

  1. Rico

   i miotacze ognia oraz lotniskowce i CAS, i czołgi Abrams oraz walizkowe bomby atomowe.

 2. spartakus

  Do @szok i niedowierzanie Na Kałasza najlepszy jest Kałasz . Przy strzale z 300 m ma skupienie wielkośi ludzkiej dłoni . Widzieliśmy ostatnio we Francji jak bezbronni są policjanci z bronią krótką ( zasięg skuteczny 25 m ) . Tym bardziej , że jak się przyjrzeć bliżej to jeden z dwóch terrorystów nie potrafił samodzielnie zmienić magazynka i przeładować .To że karabin jest z magazynu to nie znaczy , że mu coś dolega .( magazynowe to nowe sztuki w stałej konserwacji )

  1. Rico

   To ustaw się 27 metrów ode mnie i sprawdzimy. Policjanci zostali zaatakowani z zaskoczenia i praktycznie rozstrzelali - nie zdołali odpowiedzieć ogniem. karabin by im w tym nie pomógł.

  2. Rico

   Broń magazynowana - nie znaczy nie używana. Mylisz pojecie magazynowania z tzw. ZN. karabinki z magazynów AMW to zwykle jednostki mające co nieco za sobą, tylko tyle ze zostały zakonserwowane. Co do celności AK nie przesadzaj. Co innego strzelać z podpórki na strzelnicy na zadana odległość a co innego w ruchu na nieznana odległość. Pominę obsługę AK która jest powiedzmy toporna - podobnie z wymiarami. Zwróć uwagę na to na jakim dystansie pocisk stanowi zagrożenie - nie tylko dla przeciwnika ale też np osób postronnych - gapiów, dzieci oraz zdolność penetracji. TO NIE JEST BROŃ DLA POLICJANTÓW!

 3. Vampire

  @up Tak moze rozdajmy SG granaty, drony i miny przeciwpiechotne...Po co im reczna p.pancerna? Wystarczy dluga i kamizelki kuloodporne, dobre nowoczesne wyposazenie. Bez przesady to nie front ani wojna.

  1. spartakus

   Jeszcze nie front ani wojna , ale trzeba być na to gotowym . Tak jak na gwałtowny wzrost kursu Franka .Wielu jeszcze nie dowierza w to co się stało . Wojna może być w każej chwili .

 4. spartakus

  Wyprzedaż karabików AKms 47 przez Agencję Mienia Wojskowego na wolnym rynku to działanie na rzecz osłabienia obronności państwa . Jest to znana broń przez większość rezerwistów . W razie mobilizacji - mamy być bezbronni ??? Dla cwaniaczków - proponuję rozłożyć i złożyć broń krótką poskiej produkcji Wist w 9 sekund bez zakleszczenia zamka i lufy . Mają z tym problem nawet żołnierze zawodowi .

 5. dzielnicowy

  Kolejny zespol KGP kolejne wysokie grupy i kolejni oficerowie specjalisci.. a niby kto ma sie zajmowac srodowiskiem muzulmanskim? Dzielnicowy zapewne. Prawda jest taka ze srodowisko muzulmanskie nie asymiluje sie, jest bardzo roszczeniowe i zada wiecej niz obywatele polscy np. Wietnamczycy. Jak na stopniu KPP/KMP mamy chronic przed terroryzmem jak w mojej KPP brakuje pieniedzy doslownie na wszystko? Gdyby nie wsparcie finansowe samorzadu ( sic!) To na papier by nie bylo. Samorzad utrzymuje i remontuje budynki. Nie ma kamizelek o pojazdach nie wspominajac? Lacznosc to tragexia i z roku na rok co raz gorsza. Jak ma ta firma walczyc z terroryzmem? Uzycie kalasza to pewny prorok... narzekam a i tak kocham ta robote

 6. szok i niedowierzanie

  Cytat z 2010 roku źródło tvp (...) kałasznikow to broń typowo wojskowa, nieodpowiednia do obezwładniania uciekającego więźnia czy aresztanta – powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (...) Użycie dotychczasowej broni do działań typowo „policyjnych” stwarza zagrożenie dla osób postronnych, a jednocześnie nie zapewnia wymaganej skuteczności i niezawodności. (…) Zamiast nowej broni z radomskich magazynów dostaną 2500 kałaszy z demobilu WP to nie jest normalne cuchnie biedą Policji na kilometr szkoda że pani katechetka nie przydzieliła im pepeszy.

  1. Rico

   Za to dostana służbowe krucyfiksy i różańce. Będą mogli w ramach negocjacji nawrócić terrorystę a jak to nie poskutkuje - udusić go jak garrotą. Kałach w rękach nieprzeszkolonych policjantów jest tak samo przydatny jak pistolet na wodę święconą. POKAZOWE DZIAŁANIE mające poprawic samopoczucie MSW i KGP.

 7. Rico

  Ilu policjantów jest przeszkolonych w użyciu AK???? Ilu strzelało z tego karabinka? Tragedia gotowa.

 8. mw

  Gdzie się podziały policyjne karabinki, skoro trzeba było 2500 szt. brać z wojskowych magazynów?

Reklama