Geopolityka

Polacy w Mali rozpoczynają szkolenie kolejnych rekrutów

Fot. Materiały prasowe Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Mali.
Fot. Materiały prasowe Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Mali.

Polski Kontyngent Wojskowy w Mali rozpoczął szkolenie IV batalionu armii malijskiej. To ostatni etap misji jaką wykonuje w tym kraju.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia Zespół Logistyczny LTT Polskiego Kontyngentu Wojskowego realizował zadania związane z wyposażeniem żołnierzy malijskich IV batalionu w umundurowanie, sprzęt indywidualny, broń osobistą i pojazdy. Wyekwipowano dowództwo i sztab batalionu, trzy kompanie piechoty, baterię artylerii, pluton saperów oraz kompanię logistyczną, w sumie ponad 700 osób.

W godzinach wieczornych polscy żołnierze przyjmowali także transporty z bazy materiałowej. Współpraca naszych żołnierzy z instruktorami innych państw oraz malijskimi kolegami z IV batalionu przebiegała bez zakłóceń.

Zadanie wykonywane przez Polaków przypomina poniekąd pracę punktu przyjęcia i wyposażenia ponieważ tylko taki sposób pozwala na szybkie wyposażenie 700 żołnierzy oraz umożliwia ich szybkie przygotowanie do rozpoczęcia szkolenia.

Podkreśla chor. Marek Dąbkowski żołnierz LTT Team.

MON

Komentarze (2)

  1. alibaba

    Zamiast szkolić i uzbrajać obce wojsko za nasze podatki ( wiem że się powtarzam ale to prawda ) lepiej by u nas wyszkolili NSR albo OT, było by to przynajmniej z pożytkiem dla naszej obronności.Oby nie było to w niedługim czasie wykorzystane jak pisze Pan Piotrek......

  2. Pan Piotrek

    AMW podarowała im kilkanaście ton uzbrojenia i amunicji. Tylko potem nie płaczcie o terroryzmie gdy trafi to z powrotem do EU w rękach jakiegoś zamachowca - miłośnika kóz.