Reklama

Geopolityka

Podwyżki dla cywilnych pracowników MON

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

Rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że do 2019 roku pensje pracowników cywilnych wojska wzrosną o ok. 20-25%.

W piątek w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyły się rozmowy negocjacyjne w sprawie podwyżek dla pracowników cywilnych resortu obrony narodowej. Jak informuje MON po ich zakończeniu odbyło się spotkanie rzecznika ministerstwa i przedstawicieli związków zawodowych pracowników cywilnych w resorcie obrony z dziennikarzami.

Wspólnie, z udziałem przedstawicieli najliczniejszych związków zawodowych w resorcie obrony narodowej, reprezentujących pracowników cywilnych, został wypracowany "Program 105+”. W jego ramach jeszcze w tym roku uposażenia pracowników wzrosną średnio o 250 zł, przy czym pensje zw. "pracowników krytycznych”, przede wszystkim technicznych, którzy zajmują się remontami, kartografią etc., zostaną podwyższone o ok. 350 zł, co spowoduje ich wzrost o 7%

rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz

Do czerwca zostaną wypłacone wyrównania – liczone od stycznia tego roku – po ok. 250 zł za każdy miesiąc – a potem kwota tej podwyżki wejdzie już na stałe do uposażenia każdego pracownika – mówił. – Do 15 sierpnia zostanie też wypłacona wszystkim pracownikom cywilnym jednorazowa nagroda w wysokości ok. 1000 zł – podkreślił Misiewicz.

W kolejnych latach, do 2019 roku włącznie mają być wprowadzane podwyżki o 5% rocznie. Rzecznik MON zapewnił, że minister Antoni Macierewicz "zdaje sobie sprawę, że to dopiero pierwszy krok zmierzający do tego, by poprawić sytuację bytową pracowników cywilnych wojska".

Reklama

Komentarze (6)

 1. Jaksar

  a księża to kadra cywilna czy mundurowa w naszej armi, ze dwie dywizje by z nich szło zebrać ?

 2. Stripykod

  Popieram, moja dziewczyna jest psychologiem w wojsku, poprostu skandaliczne zarobki, ciesze sie ze cos sie tam ruszylo, pozdrawiam.

  1. wojtas

   No tak, psycholog to bardzo ważny zawód.Bez niego ani rusz.

 3. Extern

  Niestety ale prawda jest taka że najlepsi idą tam gdzie się dobrze płaci. MON płacąc pensje na poziomie minimum socjalnego sam się skazuje na posiadanie słabszej kadry niż biznes cywilny.

 4. Red

  Najwyższy czas - moja żona jest lektorem i egzaminatorem (język angielski), 3 poziomy = 1800. ZUSowska symulacja emerytury = 270 zł brutto.

 5. Qba

  Ludziska w MON i to w stolicy płace dla parowników cywilnych to 1600 -1800 zł!!!

 6. Max Mad

  My to jednak jesteśmy bardzo bogaty kraj. Pieniądze się leją strumieniami dla każdego.

  1. żołnierz

   Jakbyś wiedział ile zarabiają pracownicy wojska to byś głupot nie pisał.

  2. PIT

   Nie no pewnie, lepiej było za poprzedniego rzadu, ale tylko tym na górze. Szkoda, ze nie wiesz jakie są płace dla cywili w mon.

Reklama