Reklama

Geopolityka

Od 4 kwietnia Finlandia oficjalnie w NATO

nato finlandia szwecja
Autor. NATO

Sekretarz generalny NATO J. Stoltenberg poinformował, że Finlandia wstąpi do Sojuszu Północnoatlantyckiego we wtorek (4 kwietnia). Potwierdziła to też strona prezydenta Finlandii.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Sekretarz generalny NATO J. Stoltenberg poinformował, że Finlandia wstąpi do Sojuszu Północnoatlantyckiego 4 kwietnia. Związku z uroczystością prezydent Republiki Finlandii Sauli Niinistö uda się do Brukseli i weźmie udział w ceremonii akcesyjnej w Kwaterze Głównej NATO. Po oficjalnym podpisaniu umów w Kwaterze Głównej NATO odbędzie się ceremonia podniesienia flagi oznaczająca przystąpienie Finlandii do NATO. Prezydent Niinistö i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wygłoszą podczas uroczystości przemówienia. Przed ceremonią prezydent i sekretarz generalny odbędą spotkanie dwustronne oraz wspólne spotkanie prasowe - jak czytamy na stronie prezydenta Finlandii.

Czytaj też

Jak czytamy na stronie prezydenta Finlandii oprócz prezydenta Niinistö i ministra spraw zagranicznych Haavisto, w ceremonii podniesienia flagi weźmie udział minister obrony Antti Kaikkonen.

Reklama
Reklama

Komentarze (10)

 1. Gregorius

  Od jakiegos czasu porownuje Finlandie z Polską. Mają dwukrotnie mniejsze PKB samym budżet obronny , a zamawiają sporo wiecej sprzętu jak my. Ot choćby 64 szt F35. U nich jakiś cud czy to my takie nieudaczniaki ?

 2. Markus

  Super informacja.

 3. Ein

  Witamy pewnego, solidnego sojusznika! Suomi!

 4. gregoz68

  Podpowiem olginowcom: nie będziemy umierać za Wyborg:)

 5. Starszy Nadszyszkownik Sztabowy

  Ruskie już zapowiadają, że będą ich "wyzwalać". To by znaczyło, że zadrą z NATO. Jakoś w to nie wierzę. Natomiast redakcja mogłaby wrzucić jakiś artykuł o fińskich fabrykach militarnych. Na początek proponuję pojazdy marki SISU, by oswoić ludzi z wyglądem tych sojuszniczych pojazdów z Maavoimat.

 6. Thorgal

  Dobra wiadomość, tylko niech nie zapomną o 2% PKB......

  1. Jack Luminous

   Akurat od Finów możemy się uczyć racjonalnego wykorzystania środków na tworzenie armii i OT.

 7. Esteban

  Brawo!

 8. Partyzant konecki

  Na Kremlu zaczyna się "smuta". I oby tak zostało aż do upadku tego zacofanego i zbrodniczego "tworu".

 9. SPQR

  To się Władimir ucieszy... Z niecierpliwością oczekuję kolejnego występu nadwornego klauna Kremla, niejakiego Sołwojowa jak to straszy NATO zmieceniem z powierzchni ziemi podczas gdy sami niepotrafią nawet dobrze utrzymać tego co zdobyli za cenę tych tysięcy zabitych.

 10. Paweł P.

  Witamy!

Reklama