Geopolityka

Niespokojnie w Izraelu. Hezbollah ponownie prowadzi ostrzał rakietowy

Fot. 	khamenei.ir/CC BY-SA 4.0
Fot. khamenei.ir/CC BY-SA 4.0

Szyicka radykalna organizacja Hezbollah w Libanie poinformowała, że wystrzeliła w piątek kilkadziesiąt rakiet na otwarty teren w pobliżu izraelskich pozycji w spornym obszarze Farm Szebaa w odpowiedzi na izraelskie ataki lotnicze w tym tygodniu.

Wspierany przez Iran Hezbollah zakomunikował w oświadczeniu, że izraelskie myśliwce ostrzelały w ostatnich dniach otwarty teren w Libanie.

Farmy Szebaa to obszar sporny pomiędzy Izraelem, Libanem a Syrią.

Izraelska armia poinformowała wcześniej, że ponad 10 pocisków rakietowych wystrzelono w piątek na Izrael z południowego Libanu. Większość została przechwycona przez system obronny Żelazna Kopuła. Źródło w libańskich siłach bezpieczeństwa potwierdziło atak.

Wtedy syreny alarmowe zawyły w Górnej Galilei na północy kraju, w pobliżu granicy z Libanem, i na Wzgórzach Golan, części terytorium, które Izrael zdobył w wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

W zamian Izrael odpowiedział ostrzałem artyleryjskim w stronę południowego Libanu. Na razie nie ma doniesień o ofiarach w ludziach ani stratach materialnych w wyniku tych wzajemnych ataków.

Przed dwoma dniami z Libanu również zostały wystrzelone rakiety, które spowodowały odwet ze strony Izraela w postaci ostrzału artyleryjskiego i ataków lotniczych.

Reklama
Reklama
Źródło:
PAP

Komentarze