Geopolityka

Niderlandzki F-16 ostrzelał wieżę kontrolną

Niderlandzki samolot F-16 przez pomyłkę ostrzelał wieżę obserwacyjną na poligonie Vliehors – fot. Royal Netherlands Air Force
Niderlandzki samolot F-16 przez pomyłkę ostrzelał wieżę obserwacyjną na poligonie Vliehors – fot. Royal Netherlands Air Force

Niderlandzkie siły powietrzne poinformowały, że należący do nich samolot F-16 omyłkowo ostrzelał wieżę kontrolną na poligonie Vliehors na wyspie Vlieland.

Wydarzenie miało miejsce 4 listopada br. po południu w czasie rutynowego treningu pilotów w atakowaniu celów naziemnych za pomocą działek. Na szczęście nikt nie został ranny i są jedynie straty materialne.

Trwa obecnie dochodzenie mające ustalić przyczyny wypadku.

Poligon Vliehors znajduje się na bardzo słabo zamieszkanym terenie i jest to jedyne miejsce gdzie niderlandzcy piloci mogą trenować z wykorzystaniem uzbrojenia. Jest on także udostępniany dla statków powietrznych innych krajów NATO. 

Komentarze (3)

  1. kilo

    A gdzie leży to państwo? Dziennikarze - kłania sie nie tylko język polski ale i geografia polityczna.

  2. generalissimus Stasio z Polandii

    A myśliwce z junajtetstejtofamerika nie interweniowały?

  3. Mirosław Znamirowski

    O tempora, o mores! W dawnych czasach bohater filmu Top Gun "atakował" wieżę kontroli lotów falą dźwiękową powstającą podczas przekraczania bariery dźwięku, a teraz do wieży strzela się z działka ;-)