Reklama

Geopolityka

Moskwa: uzbrojony w nóż mężczyzna wziął zakładnika w sklepie

W jednym ze sklepów w Moskwie uzbrojony w nóż mężczyzna wziął zakładnika - poinformowała w niedzielę policja w Moskwie, dodając, że prowadzone są działania w celu zatrzymania napastnika. Według mediów sprawca zaatakował sprzedawczynię i domaga się pieniędzy.

Policja poinformowała, że odgrodziła dostęp do miejsca incydentu - jednego ze sklepów na ulicy Bolszaja Akademiczeskaja na północy Moskwy.

Radio Echo Moskwy podało, że na miejsce wezwano brygadę psychiatryczną, ale sprawca odmówił rozmów z tymi funkcjonariuszami. Oświadczył, że będzie prowadził negocjacje z policją.

W mediach pojawiła się najpierw informacja o tym, że uzbrojony mężczyzna wziął w sklepie kilku zakładników.

Niektóre media informują, że sprzedawczyni została ranna. W portalach społecznościowych pojawiła się informacja, że napastnik jest pijany.

jw/PAP

Reklama

Komentarze (4)

 1. Marek

  \"Czy Rosja posìada specjalne noże i dostały się w niepowolane rece? Wpiszcie, brak tematów. Może zapotrzebowanie kogoś?\" @Diro Swego czasu obiło mi się o uszy, że Rosja ma specjalne noże. Ktoś tam podobno ubzdurał sobie co nieco na temat rękojeści. Więc skutek jest taki, że ich cywil nie za bardzo może sobie kupić nóż typowo bojowy. Co do reszty zgoda. Szkoda o tym pisać bo podobnych świrów nigdzie nie brak.

 2. Diro

  Czy Rosja posìada specjalne noże i dostały się w niepowolane rece? Wpiszcie, brak tematów. Może zapotrzebowanie kogoś?

 3. MT.

  Z treści niniejszego komunikatu jednoznacznie wynika, że incydent ma charakter wybitnie kryminalny i stanowi wewnętrzny problem władz lokalnych i działających na tym terenie służb policyjnych. Podzielam zatem wątpliwości forumowicza Reme i pytam zarówno autora, jak i osobę, która zadecydowała o publikacji tego newsa: w jakim celu taka wiadomość pojawiła się na portalu dotyczącym spraw szeroko pojętej obronności?

 4. Reme

  No i co z tego, jak to się ma do obronności

Reklama