Reklama

Geopolityka

Macierewicz na rozmowach z przedstawicielami Pentagonu. "Obecność USA, obrona przeciwrakietowa"

 • Fot. Cyberdefence24.pl
  Fot. Cyberdefence24.pl

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z ambasadorem Paulem Jonesem i delegacją Departamentu Obrony USA. Miało ono związek z implementacją postanowień odbywającego się w Warszawie szczytu NATO.

Jak podaje resort obrony, wizyta delegacji USA miała miejsce w związku z implementacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie dotyczących wzmocnionej wysuniętej obecności wojsk Sojuszu na wschodniej flance. Poruszano głównie kwestie związane z zasadami obecności wojsk USA na terytorium RP, zarówno jako państwa ramowego dla batalionowej grupy bojowej NATO, jak i w kontekście działań amerykańskiej ciężkiej brygady. 

Dyskutowano także o aspektach organizacji obrony terytorialnej oraz obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, bezpieczeństwa komunikacji i obrony przed cyberatakami. Podkreślono także znaczenie dwustronnej współpracy wywiadowczej i wymiany doświadczeń w tym zakresie.

Reklama

Komentarze (2)

 1. tomek

  MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisać bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄG

 2. defender

  Mam nadzieję że szef MON dostał to, na czym mam zależy. Kilka baterii Patriot oraz THAAD przydałoby się do obrony wojsk USA stacjonujących w Polsce.

  1. Dana

   Dostał grabę na do widzenia i tyle. A OPL dla wojaków z USA będzie skupiała sie na obronie obiektów USA. A jak coś iskanderopodobnego poleci np na stolicę to nie ich kłopot - niech leci. Na tym nam zależy?

Reklama