Reklama

Geopolityka

Kreml: Zachód prowadzi kampanię informacyjną przeciwko Rosji

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w poniedziałek, że Zachód prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest - jego zdaniem - przedstawienie Rosji jako zagrożenia dla uregulowania kryzysu ukraińskiego, a media przekazują „wrzutki” w ramach tej kampanii.

"Toczy się celowa kampania informacyjna. Odnotowujemy, że do wrzutek wykorzystywana jest jako narzędzie agencja Bloomberga, uczestniczą w tym także pewne gazety amerykańskie" - powiedział Pieskow.

Oświadczył, że celem tej kampanii może być odwrócenie uwagi od "agresywnych pomysłów", które - według niego - mają władze Ukrainy w odniesieniu do terenów Donbasu opanowanych przez separatystów.

image
Reklama

Pieskow oskarżył siły zbrojne Ukrainy o "prowokacje", które "realizowane są przy użyciu uzbrojenia dostarczanego przez kraje NATO". Dodał następnie: "wszystko to odbywa się z naruszeniem porozumień mińskich".

Odnosząc się do doniesień o aktywności wojsk Rosji rzecznik Kremla powiedział, że jej siły zbrojne prowadzą ćwiczenia, zarówno zaplanowane, jak i niezaplanowane. "Wszelkie przemieszczanie wojsk Federacji Rosyjskiej na naszym terytorium nie stanowią zagrożenia dla nikogo i nie powinno nikogo niepokoić" - zapewnił Pieskow.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (8)

 1. Alosza

  Jacy oni bedni. Poszukajcie i poczytajcie "Zatopiony - siedem technik rosyjskiej dezinformacji. Dotyczą też Polski." Mamy z tym doczynienia również tutaj.

  1. Nie badz naiwny

   Ale propaganda usa. Zadaj sobie pytanie. Co poprzez zestrzelenie tego samolotu chcieli osiagnac Ruscy??? A co Ukraincy. Samolot z Holendrami na pokladzie.. Pomysl

  2. To proste i całkiem logiczne, ale nie dla trolla z Olgino

   No to pomyśl sam. Ruscy wjechali swoją wyrzutnią na terytorium Ukrainy i zestrzelili samolot pasażerski po czym natychmiast zwalili winę na Ukraińców. Celem tej prowokacji było zantagonizowanie szeroko rozumianego Zachodu względem Ukrainy i tym samym pozbawienie jej sojuszników czy jakiejkolwiek innej formy poparcia w trwającym konflikcie z Rosją.

  3. GB

   Po prostu tu wyszła typowa niekompetencja rosyjskiej OPL, plus zawodna technika, która nie potrafiła rozróżnić samolotu pasażerskiego lecącego wysoko torem powietrznym od samolotu wojskowego. Mamy przykład z Syrii, gdzie zintegrowana rosyjsko-syryjska OPL potrafiła zestrzelić rosyjskiego Ił-20. Tu niekompetencja była porażająca, bo oprócz błędu OPL, był też błąd rosyjskich oficerów kontroli powietrznej, którzy skierowali samolot w rejon bojowych strzelań OPL.

 2. Ģość

  Trzy haubice 120 mm ostrzeliwuja pozycję wojsk ukraińskich przyczyniając się do śmierci żołnierza gdy pojawia się dron niszcząc jedną haubice bez strat w ludziach gdyż użyto mniejszego ładunku wielkie oburzenie dziwne to rosyjski podejście do rzeczywistości

 3. dgdfgfhhh

  Bezczelny jest ten Zachód nie powinien nic mówić o Donbasie i o Krymie. Przecież Rosja chciała tylko wywołać sobie wojenkę, zabić ileś tysięcy ludzi i zabrać trochę ziemi sąsiadowi, nic wielkiego, o co ten cały hałas?

 4. ktr

  Jakoś nie szkoda Rosjan z tego powodu że w końcu ktoś zaczął wojować ich bronią a oni nie mają za bardzo możliwości manewru. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 5. Polska w UE albo w Rosji

  To się w psychologii fachowo nazywa "projekcją" - przypisywanie własnych zachowań innym (vide Russia Today, Sputnik etc.)

 6. Gutt

  To zwykłe gadanie, a jak chcą straż graniczną atakować nożem pod pachę to chociaż jest nagrane...

 7. Kiks

  To już jest żałosne. Czy oni nie rozumieją, że to już zgrana płyta? Biedni ruscy, wieczni pokrzywdzeni, niewinni, na każdym kroku pokojowi, ceniąćy ponad wszystko prawdomówność. I jacy uczciwi. Z takim to każdy by chciał kumplować się. Tylko chętnych nie widać. Możę odstraszają te "szlachetne" rysy twarzy ;).

 8. Pablo

  Skoro Zachód prowadzi kampanię informacyjną przeciw Rosji to co Rosja prowadzi przeciw Zachodowi???

Reklama