Reklama

Geopolityka

Krążownik „Moskwa” dołączył do rosyjskich okrętów skierowanych w pobliże Syrii

Krążownik rakietowy „Moskwa” dołączył do okrętów w pobliżu Syrii – fot. Wikipedia
Krążownik rakietowy „Moskwa” dołączył do okrętów w pobliżu Syrii – fot. Wikipedia

Dowództwo Floty Czarnomorskiej poinformowało, że krążownik „Moskwa” dołączył 20 września br. do okrętowego zespołu znajdującego się we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Krążownik rakietowy „Moskwa” (projektu 1164 typu Atlant) to flagowy okręt Floty Czarnomorskiej, na którym obecnie znajduje się dowództwo doraźnie powołanego, okrętowego zespołu śródziemnomorskiego. W skład tego zespołu wchodzą jednostki pływające pochodzące z trzech rosyjskich flot.

Krążownik „Moskwa” wyszedł z Sewastopola 3 lipca br. w długi rejs szkoleniowy na Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Na jego pokładzie znajduje się zastępcą dowódcy Floty Czarnomorskiej kontradmirał Walerijem Kulikow. W dniach 13-15 lipca okręt przebywał z wizytą w Lizbonie, a od 3-6 sierpnia na Kubie, od 12-16 sierpnia w Nikaragui i od 27-29 sierpnia w Wenezueli.

Gdy sytuacja wokół Syrii się zaogniła i Amerykanie zaczęli przerzucać swoje okręty w kierunku wschodniego Morza Śródziemnego Rosjanie podjęli decyzje o wzmocnieniu swoich sił okrętowych w tamtym rejonie, miedzy innymi wysyłając tam krążownik „Moskwa”.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama