Reklama

Geopolityka

Kolejni ranni i zabici w Donbasie. „Separatyści” wciąż kontynuują ataki

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W czwartek, 7 maja br., po raz kolejny miały miejsca poważne naruszenia porozumienia z Mińska przez tzw. „separatystów”.

W obwodzie donieckim z moździerzy kalibru 82 i 120 mm ostrzelane zostały wojska ukraińskie w pobliżu miejscowości: Pisky, Hranitne, Opytne, Awdijiwka. W okolicach Opytnego i kopalni Dutowka wojska rosyjsko-separatystyczne użyły granatników i broni maszynowej.

Wciąż trwają nasilone ataki na Szyrokine. Po raz kolejny na rozlokowane tam pozycje ukraińskie spadły pociski artylerii kalibru 122 mm i moździerzy kalibru 82 mm. Z tych samych rodzajów broni ostrzelano również: Bohusławskie, Nowhorodskie i Krasnyj Pachar.

W obwodzie ługańskim natomiast w okolicach Lenińskiego ogień prowadzony był przez czołgi sił rosyjsko-separatystycznych. W rejonie Stanicy Ługańskiej i Szczastja, poza wykorzystaniem broni maszynowej odnotowano zwiększoną aktywność snajperów.

Ponadto przez tzw. „separatystów” używane są drony. Tylko wczoraj miały miejsce 22 ich przeloty nad pozycjami ukraińskimi wzdłuż „linii rozgraniczenia”. Na obszarach kontrolowanych przez Kijów nieustannie pracują saperzy, którzy rozminowują drogi i pola, w tym i w okolicach domów cywilnych.

Jak informuje sztab Operacji Antyterrorystycznej w ciągu ostatniej doby śmierć poniosło 2 ukraińskich żołnierzy, a aż 26 zostało rannych.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Pavulon

  Za tygodni należy spodziewać się "przypadkowych" SU.

 2. zdzich

  A ja myślę że niektórzy to albo są jeszcze dziećmi albo niespełna rozumu jeśli komentują poważne sprawy z takim lekceważeniem.Albo to świadome zachowanie jak na innych portalach.

 3. Realista

  ja się zastanawiam jaki wpływ na atak na Ukraine przez Rosjan miał wykup czarnoziemów przez kontrahentów z półwyspu arabskiego ...

  1. jasio

   Mniej więcej podobny jak lot godowy motyli w Chinach

Reklama