Reklama

Geopolityka

Kolejne zestawy samozaładowcze dla polskiego wojska

Fot. Cargotec
Fot. Cargotec

Inspektorat Uzbrojenia zakupił za 90 milionów zł 49 zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów.

Umowa podpisana 9 kwietnia br. w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia z firmą Cargotec Poland Sp. z o.o., dotyczy dostawy w latach 2014 – 2015 49 zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie dużej ładowności JELCZ 862 z systemem samozaładowczym MULTILIFT z przyczepą.

Zgodnie z informacją zawartą na stronie Inspektoratu Uzbrojenia zakupiony sprzęt ma być przeznaczony „do transportu ładunków spaletyzowanych na platformach ładunkowych oraz kontenerów. W ramach umowy przewidziano również szkolenie z zasad użytkowania, eksploatacji i obsługi sprzętu, a także z zakresu realizacji napraw i obsług pogwarancyjnych”.

Przypomnijmy, że w lipcu 2012 r. firma Cargotec Poland Sp. z o.o. otrzymała od Inspektoratu Uzbrojenia zamówienie na dostawę 16 żurawi dużego udźwigu HIAB 855 EP-5 na podwoziu samochodu Jelcz 862.D.43 oraz 16 zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów, z których każdy składał się z samochodu ciężarowego dużej ładowności Jelcz 862D.43 z systemem samozaładowczym MULTILIFT Mk IV wraz z przyczepą PK 2,24 t.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Oj

  Przecież muszą mieć do czegoś załadować swoje majątki i dzieła sztuki uciekając z kraju przed czerwonymi, bo jak nic nie przywiozą to ich "przyjaciele" nie przygarną. To dość proste......

 2. Bogdan

  Jakos mam wrazenie ze wojsko kupuje wszystko, dzwigi, skarpetki i inn takie, poza jednym.... realnym uzbrojeniem...

  1. łysy40

   do Bogdan-...i masz całkowitą rację

 3. Maczer

  Przerażona Putinw odpowiedzi rozmieszcza broń atomową w Obwodzie Królewieckim...

  1. rerd

   śmiechu, śmiechu, a logistyka od dawna wygrywa wojny. Na potrzebna jest standaryzacja. Dlatego nie mogę doczekać się finalizacji programu MSBS.

Reklama