Reklama

Geopolityka

Katastrofa F/A-18F Super Hornet

F/A-18F Super Hornet. Fot. US Navy.
F/A-18F Super Hornet. Fot. US Navy.

Marynarka amerykańska podała, że w dniu wczorajszym rozbił się samolot F/A-18F Super Hornet z 211. dywizjonu myśliwskiego, stacjonującego na lotniskowcu USS „Theodore Roosevelt”, przebywającym obecnie na wodach Zatoki Perskiej.

Dwuosobowa załoga samolotu katapultowała się i została podjęta z wody przez zespół poszukiwawczo-ratowniczy. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W informacji podkreślono, że wypadek nie miał żadnego związku z działaniami wroga. Przyczyny rozbicia się Super Horneta nie są jeszcze znane, trwa w tej chwili śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tego wypadku.

Lotniskowiec USS „Theodore Roosevelt”, na pokładzie którego stacjonuje w tej chwili macierzysty dywizjon rozbitego samolotu myśliwskiego, przebywa na Bliskim Wschodzie w ramach misji zwalczania tzw. Państwa Islamskiego na terytoriach Iraku i Syrii.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Oj

  Kolejny trafiony i zatopiony i to jeden z najnowszych amerykańskich cudeniek.

  1. dd

   Ot kolejny troll moskiewski bez pojęcia o niczym - Super Hornet, to obecnie jeden z najlepszych morskich(lotniskowcowych) myśliwców świata(o ile nie najlepszy). Więc spadaj durny trollu z forum ...

  2. Grom

   Oj ignorancie wypadek mial miejsce po za dzialaniami zbrojnymi . to byl wypadek ! A tak wogle to od wersji E/F nowsza jest wersja G . tylko skad ty mozesz to wiedziec skoro zmiast faktow wazniejsze sa dla ciebie teorie spiskowe

  3. ito

   Nie chrzań- nie wiemy co się stało i dowiemy się pewnie dopiero za jakiś (dłuższy czas). Z jednej strony choćby był podziurawiony jak sito Amerykanie się nie przyznają, że został zestrzelony, z drugiej- walki nie walki wypadki zdarzają się zawsze i wszędzie. To dobre samoloty (ścisła światowa górka), ale niezniszczalne i w 100% niezawodne nie są. Nic nie jest.

 2. rany

  Tak najnowszy, a jeszcze nowszy jest F4-Fhantom (prototyp dopiero).

  1. Oj

   Która to wer. Horneta jest "jeszcze" kupowana przez marynarkę USA czyżby nie ta właśnie co? Nowszej chyba nie produkują, ale skąd masz o tym wiedzieć pustaku jak nawet nie chce ci się zerknąć na Wiki nie mówiąc o poważniejszych źródłach wiedzy.Tak więc czeka cię kolejna zmiana nicku ignorancie.....

Reklama