Reklama

Geopolityka

Hakerzy zablokowali stronę prezydenta Ukrainy

Serwis informacyjny ukraińskego prezydenta został zaatakowany przez hakerów. Fot. DARPA.
Serwis informacyjny ukraińskego prezydenta został zaatakowany przez hakerów. Fot. DARPA.

Strona internetowa prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki została wczoraj zaatakowana przez hakerów i zablokowana. W chwili obecnej jej treść jest już dostępna.

Jak podała agencja Unian, strona została zaatakowana około południa we wtorek, 29 lipca. Zapowiadano jej uruchomienie do godziny 19:00. W chwili obecnej serwis www.president.gov.ua jest już dostępny.

Awaria strony nastąpiła wskutek ataku Distributed Denial of Service (DDoS), polegającego na przeciążeniu systemu przez bardzo dużą liczbę połączeń, generowanych równocześnie z wielu komputerów za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Podobne działania były już wcześniej prowadzone w trakcie kryzysu ukraińskiego, jednak według cytowanego przez agencję Unian przedstawiciela służby państwowej Ukrainy zajmującej się między innymi ochroną informacji wczorajszy atak miał charakter niestandardowy. Działania w cyberprzestrzeni w trakcie konfliktu na Ukrainie opisywaliśmy na łamach Defence24.pl.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Mat2

    Tego w sumie nie da się nazwać atakiem hakerskim. Jest to po prostu próba przeciążenia tej strony poprzez wysłanie do niej bardzo dużej liczby zapytań (DDoS).

Reklama