Reklama

Geopolityka

Generał Pacek wzmocni współpracę uczelni i organizacji proobronych

fot. MON
fot. MON

Minister Obrony Narodowej powierzył generałowi Bogusławowi Packowi dodatkowe obowiązki pełnomocnika ds. społecznych inicjatyw proobronnych.

MON na swoich stronach internetowych informuje, że zamiarem szefa resortu jest włączenie wszystkich uczelni wojskowych, wzorem Akademii Obrony Narodowej, do ścisłej współpracy z organizacjami proobronnymi. 

Generał Bogusław Pacek jest od dawna związany z wojskowymi ośrodkami akademickimi - jako były rektor-komendant AON dysponuje nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem niezbędnym do pełnienia obowiązków pełnomocnika ds. społecznych inicjatyw proobronnych.

Podkreśla w rozmowie z Defence24.pl rzecznik MON, płk Jacek Sońta

Gen. Pacek, zachowując dotychczasową funkcję doradcy szefa MON, będzie koordynował działania w tym zakresie oraz w imieniu wicepremiera podejmował bezpośrednio działania z tymi organizacjami.

Rolą gen. Packa będzie koordynacja i wspieranie działań na poziomie akademickim (uczelnianym) - ich głównym celem jest włączenie do wspólnego wysiłku w zakresie współpracy z organizacjami proobronnymi wszystkich uczelni wojskowych.

Wskazuje płk Jacek Sońta

Reklama

Komentarze (6)

 1. Vivaldi2000

  Pan generał będzie koordynował osobiście, czy też będzie wzmocniony jakimś ciałem koordynującym? To bardzo ciekawa koncepcja, o tyle zaskakująca, że nigdzie nie stosowana. Żaden bowiem rozsądny kraj nie marnotrawi pieniędzy podatników na podobne bzdury. To co robią etatowe departamenty MON, skoro potrzebny jest jeszcze jakiś koordynator? Przecież to w ogóle nie ma sensu, a ten cały Pacek to nie może już tak zwyczajnie odejść na emeryturę? Tyle już napsuł w tym MON.

 2. Maurer

  A czemu tylko uczelni wojskowych?!

  1. GAŁGAN

   a dlatego .że nie używa się takiej gramatyki ,Czemu ? to używaj w składni np ...czemu to zawdzięczasz?

 3. bez jaj

  Oooo gen. Pacek to już widzę że będzie to super współpraca taka jak za dawnych czasów super reformatora Klicha którego przecież Pan gen. Pacek bardzo ceni i podziwia :) !!

 4. xyz

  Niektórzy się podśmiewali z tego generała co to nawet w wojsku nawet plutonem nie dowodził a tu proszę jakim wykazał się myśleniem strategicznym. Zatrudnienie prof Szeremietiewa znawcę spraw wojskowych z Radia Maryja jest genialnym manewrem wyprzedzającym przed zbliżającymi się wyborami i prawdopodobnym zwycięstwem PiS-u.

 5. MARR

  pewnie i tak zapomną o szkoleniach weekendowych dla normalnych, pracujących ludzi. Zakończy sie to na 30 tysięcznej NOWEJ NSR. NSR zbyt mocno wpływa na życie prywatne.

 6. Bolek

  Panie Szeremietiew nie daj się Pan wmanewrować w jakieś gadki - szmatki.Na poziomie AON tylko dyrdymały będą! Tu trzeba gadać w MON-ie z w-ce. Najlepiej w obecności P-1.

Reklama