Reklama

Geopolityka

Gen. Skrzypczak: Ukraina broni się skutecznie. Rosjanie zdemoralizowani

Autor. defence24

W „Skanerze” Defence24 sytuację na Ukrainie ocenił gen. broni. w st. spocz. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych w rozmowie z Michałem Bruszewskim. Rosja od czwartku, 24 lutego, rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Przeprowadzono uderzenia rakietowo-lotnicze na miasta na Ukrainie, w tym m.in. Kijów, Charków i Kramatorsk, po tym jak prezydent Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Wysłano wojska lądowe. Prowadzony jest też ostrzał artyleryjski. Działania Rosji zostały potępione przez Stany Zjednoczone i NATO. Jak wygląda sytuacja na froncie? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. Królewiec

    Generałowie w tym gen. Skrzypczak sprzeciwiali się propagandowym przenosinom Leopardów do W-wy , pod chmurkę , do garnizonu bez poligonu , gdzie naraz może ćwiczyć raptem kompania czołgów , bez bazy garażowej , technicznej , szkoleniowej .Byli przeciwni zniszczeniu potencjału i zdolności bojowych 11 D Kaw. Panc. przez odebranie czołgów Leopard 34 Brygadzie i zastąpienie ich starymi T-72 . Modernizacja wojsk pancernych wg. autorskiego planu p. Macierewicza poza wygenerowaniem kosztów wożenia Leopardów oraz ich zaplecza tam i z powrotem/ wracają do 34 Bryg./ w żaden sposób nie rozbudowała potencjału i zdolności wojsk pancernych . Mam nadzieję ,że garaże 1 Brygady budowane dla Leopardów pomieszczą Abramsy bez przebudowy . Jak pan Antoni chciał mieć nowoczesne czołgi przed Wisłą to takowe należało kupić a nie rozbrajać inne jednostki .

  2. Królewiec

    Ukraińcy rozpoczęli obronę wg szacunków ze stanem ponad 1000szt nowoczesnych wyrzutni i granatników przeciwpancernych z zapasem ok 10 tys. pocisków i siną obroną przeciwlotniczą uzbrojoną w nowoczesne zestawy BUK i S-300 . Mimo heroicznej , dobrze zorganizowanej obrony i rosyjskich błędów widzimy jakie straty terenowe ponieśli i ponoszą . Widzimy tragedię bombardowanych ,ostrzeliwanych miast i miejscowości . SZRP mają 256 wyrzutni Spike , 60 Javelin i niecałe 3000 pocisków do nich . Od 20 lat panowie z Inspektoratu Uzbrojenia dobrze się bawią w kupowanie granatnika przeciwpancernego , wieloletnie analizy i taśmowe odwoływanie przetargów , Polska obrona przeciwlotnicza ma zdaniem wielu analityków 1/10 możliwości ukraińskich . Brawo panowie politycy i oficerowie .

  3. Małopolska

    Wszędzie wciskają nam Skrzypczaka, tego który tak sprzeciwiał się przenoszeniu leopardów z pod Odry pod Warszawę. Ciekawe jakie mądrości będzie nam wciskał jak już media zrobią z niego guru polskiej strategii obronnej. Jest pro Niemiecką opcją więc obstawiam kontent armii europejskiej i zwiększenia współpracy z Niemcami i Francją (tymi którzy chcieli się przyglądać upadkowi Ukrainy) kosztem USA i Wielkiej Brytanii. Poczekamy zobaczymy.

Reklama