Geopolityka

Francja wysyła kolejnych 400 żołnierzy do Afryki

Francuzi wysyłają dalszych 400 żołnierzy do Republiki Środkowoafrykańskiej – fot. M.Dura
Francuzi wysyłają dalszych 400 żołnierzy do Republiki Środkowoafrykańskiej – fot. M.Dura

Prezydent Francji François Hollande powiadomił o planach zwiększenia francuskiego kontyngentu w Republice Środkowoafrykańskiej o kolejnych 400 żołnierzy. 

Efektem spotkania w Pałacu Elizejskim, które zorganizowano w związku z sytuacją w Afryce była decyzja prezydenta Francji o czasowym zwiększeniu liczby francuskich żołnierzy w Republice Środkowoafrykańskiej z 1600 do 2000.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem jest to odpowiedź na apel Sekretarza Generalnego ONZ o zwiększenie wysiłków by przerwać falę przemocy w tamtym rejonie Afryki.

Według François Hollande celem operacji jest „zatrzymanie masakry, zapobieganie zbrodniom wojennym i przywrócenie bezpieczeństwa dla ludności cywilnej… Będziemy walczyli z wszystkimi wrogami pokoju… Nikt nie będzie bezkarnie popełniał zbrodni”.

Wysłanie kolejnych sił jest jednak sygnałem, że dotychczasowe działania nie są skuteczne i prawdopodobnie na 400 dodatkowych europejskich żołnierzach się nie skończy.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.