Reklama

Geopolityka

Fabryka Broni „Łucznik” z nowym prezesem

Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl
Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl

1 sierpnia 2016 roku Adam Suliga został powołany na stanowisko prezesa zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. 

Jak podaję Fabryka Broni "Łucznik", kluczowymi wyzwaniami, jakie stoją przed nowym prezesem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Fabryki w celu zabezpieczenia realizacji zamówień zarówno na potrzeby Sił Zbrojnych, jak również zamówień pochodzących z rynków zagranicznych oraz rynku cywilnego. Istotnym zadaniem będzie również wprowadzenie na uzbrojenie nowych produktów wojskowych, a także przygotowanie nowej oferty na rynki cywilne.

Adam Suliga jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów menedżerskich z zakresu zarządzania, a także podyplomowych studiów z zakresu ochrony środowiska.

Od początku pracy zawodowej związany z energetyką i mechaniką. W latach 1984-1993 pracował jako inżynier w radomskich i kieleckich zakładach energetycznych, pełniąc m.in. funkcje programisty pracy systemów elektroenergetycznych oraz projektanta linii elektroenergetycznych. W Lipsku i Berlinie pracował w obszarze inwestycji elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. W latach 1994-2006 specjalizował się w zakresie zarządzania jakością w firmach produkcyjnych i usługowych.

Doświadczenie w zarządzaniu, w tym w zarządzaniu inwestycjami proekologicznymi zdobywał w latach 2007 – 2015, pracując na stanowisku wiceprezesa zarządu spółki komunalnej.

Reklama

Komentarze (8)

 1. RR

  A może nowy prezes strzelał chociaż z korkowca?

  1. mały chemik.

   Kompost to metan a metan ma tą właściwość, że jest wybuchowy, czyli doświadczenie w branży jest!!!

 2. Tomek72

  Właśnie trafiłem na film jak Arabowie "produkują" w warunkach domowych broń improwizowaną, począwszy od RPG, przez prymitywną artylerię do broni rakietowej i dronów. Powiem tylko tak daje do myślenia w kontekście niektórych naszych "wynalazków" Hamas RPG - https://www.youtube.com/watch?v=Qvj-c1vrq84 Syria: 6 Most Feared Improvised Weapons 2011-2015 - https://www.youtube.com/watch?v=GS2pGaBD8RA Palestinian Improvised Weapons 1999 to Present https://www.youtube.com/watch?v=pJaPCzhZ7qI W kontekście produkcji łucznika - chyba najpierw powinni produkować DOBRĄ I ZNANĄ broń ("markową"), na zakupionej licencji i w ten sposób stopniowo zdobywać rynek. Polskie konstrukcje NAWET TE DOBRE - długo nie będą mogły się przebić i przez to będą drogie - nie osiągniemy korzyści skali

 3. kazab

  Rynek cywilny? Pozwólcie ludziom się zbroić, to się nie obgonicie od zamówień.

  1. Max Mad

   Nikt ludziom nie zabrania się zbroić. Tylko trzeba kasę wyłożyć a to strasznie "chcących" boli i pozostają przy "chceniu", oczywiście wykluczam tych co jedynie chcą jęczeć bo oni i tak by jęczeli gdyby nawet za darmo dawali karabiny z rocznym zapasem amunicji.

  2. Qba

   Real ie patrząc to nikt nie kupi takiego MSBS za 12 tys. zł kiedy Sig M400 kosztuje 6 tys. zł, a Sig 516 jest za 8 tys. zł.

 4. Pavko

  Na zdjęciu broń dla OT - wypasione pm Glauberyt. Krzywdy nikomu tym nie zrobią, hałasu wielkiego także. Niewielki , lekkie idealne dla kobiet i dzieci ( takich ma być większość w OT) Nawet w Afryce ich nie chcieli za darmo, więc dla OT mogą być, oczywiście przechowywane w najbliżej komendzie policji, na czas W

 5. eva

  Nareszcie fachowiec z prawdziwego zdarzenia, i nieważne , że od kompostu i utylizacji odpadów w Radomiu. 8 lat doświadczenia w kompoście wystarczy, pora na karabiny. Z tekstu wynika, że wybudowali fabrykę za małą - przypomnę, że podobno kosztowała 100 mln zł. Ciekawe ile będzie kosztowało to zwiększenie "mocy produkcyjnych" i jak to się przełoży na ceny? - i tak już chyba najwyższe na świecie.

 6. Dana

  Lokalna fabryczka nie dorastająca czeskiej cezetce do pięt o firmach zachodnich nie wspominając. Z kiepską ofertą, marnym zarządem, mizernymi zamówieniami, bez krajowego rynku wewnętrznego etc. Od teraz może być już tylko lepiej...;-)

  1. Extern

   Co do rynku wewnętrznego to mają w Polsce całkiem niezły rynek i zapotrzebowanie na wiatrówki i czarnoprochowce a zupełnie ignorują ten segment. Wniosek z tego że na cywilnym rynku wewnętrznym im zupełnie nie zależy.

 7. pytacz

  W Lipsku i Berlinie w których latach pracował?

 8. raptor

  Może nareszcie MSBSy ruszą i w dodatku na rynek cywilny też!

  1. Gość

   Przemysł zbrojeniowy to nie spółka komunalna więc szybkich efektów się nie spodziewaj.

  2. SLAW69

   MSBSy muszą przejść ponowne testy po kolejnej zmianie wymagań. Z powodu modułowości trudno będzie zrobić cywilny MSBS. Mam nadzieję, że w końcu FB będzie miała tak bogatą ofertę jak CZ. Dotychczasowe efekty działań FB to utrzymanie zakładu i przeniesienie do nowych budynków dzięki zamówieniom MONu.

Reklama