Reklama

Geopolityka

"Dwie grupy bojowników gotowe wejść na Białoruś"

Fot. www.mil.by
Fot. www.mil.by

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa poinformował nas, że pod Pskowem tworzą się dwie grupy bojowników, przygotowywane do wkroczenia na Białoruś – powiedział agencji Interfax Zachód kandydat w wyborach prezydenckich na Białorusi Andrej Dzmitryjeu.

Inna kandydatka, Hanna Kanapacka, powiedziała z kolei Radiu Swaboda, że kandydatów uprzedzono o „możliwych prowokacjach w czasie akcji masowych”.

Dzmitryjeu poinformował również, że sekretarz Rady Bezpieczeństwa Andrej Raukou nie wykluczył ograniczenia działania internetu, jeśli powstanie zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Kandydaci w wyborach prezydenckich: Swiatłana Cichanouska, Hanna Kanapacka, Siarhiej Czeraczań i Andrej Dzmitryjeu stawili się rano w Centralnej Komisji Wyborczej, do której zostali wezwani dzień wcześniej. Na spotkaniu był obecny m.in. sekretarz Rady Bezpieczeństwa.

CKW opublikowała po spotkaniu komunikat, w którym podano, że Raukou uprzedził kandydatów „o zagrożeniach dla bezpieczeństwa obywateli w czasie imprez organizowanych w ramach agitacji wyborczej”. „Powiedział również, że struktury bezpieczeństwa będą stosować działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa uczestników” – wskazano.

Wieczorem w Mińsku ma się odbyć wiec Swiatłany Cichanouskiej, obecnie najpopularniejszej kontrkandydatki prezydenta Alaksandra Łukaszenki w wyborach.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama