Reklama

Geopolityka

Depesza Defence24.pl

Fot. Flickr.com / James N. Mattis / CC 2.0
Fot. Flickr.com / James N. Mattis / CC 2.0

Eksperci: wojna z Rosją, powolne reformy i kampania wyborcza zdominują 2018 rok na Ukrainie [PROGNOZY]

http://www.defence24.pl/728350,eksperci-wojna-z-rosja-powolne-reformy-i-kampania-wyborcza-zdominuja-2018-rok-na-ukrainie-prognozy

W 2018 roku Ukrainę czeka wiele wyzwań. Do głównych z nich należeć będzie konflikt z Rosją, polityka zagraniczna, zwłaszcza na odcinku utrzymania międzynarodowego wsparcia dla Kijowa oraz sankcji przeciwko Kremlowi, a także złożony proces reform wewnętrznych, który będzie pogarszał nastawienie zachodnich partnerów do Kijowa. Przede wszystkim jednak należy pamiętać, że poza uwarunkowaniami geopolitycznymi, decydująca dla polityki zagranicznej będzie dynamika wynikająca z zaostrzającej się kampanii wyborczej. Dla Defence24.pl swoje prognozy przedstawili ukraińscy analitycy i eksperci: Paweł Kazarin, Jurij Opoka, Hiennadij Maksak, Olga Popowycz, Dina Nareżniewa i Dmytro Borysow.


Rosyjskie szkolenia dla ochotników Serbskiego Honoru

http://www.defence24.pl/728302,rosyjskie-szkolenia-dla-ochotnikow-serbskiego-honoru

Jak informuje portal Žurnal, Serbowie mieszkający w Bośni i Hercegowinie tworzą własne oddziały paramilitarne. Część z nich miała przejść przeszkolenie pod okiem rosyjskich wojskowych.


Drugi dywizjon S-400 na Krymie w gotowości bojowej

http://www.defence24.pl/728256,drugi-dywizjon-s-400-na-krymie-w-gotowosci-bojowej

Rosyjskie ministerstwo obrony przyznało oficjalnie, że drugi dywizjon S-400 „Triumf” na Krymie wszedł do dyżuru bojowego. Nie chodzi więc, jak informował pięć dni temu Kreml, o plany przemieszczenia dodatkowych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowych dalekiego zasięgu, ale o wprowadzenie w stan gotowości bojowej tego, co jak się teraz okazało, już wcześniej przerzucono w okolice Sewastopola.

Reklama

Komentarze

    Reklama