Reklama

Geopolityka

Dalsze ustalenia dot. wizyty Trumpa po pobycie prezydenta Dudy w USA

Fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP
Fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP

Myślę, że po pobycie prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Jorku można spodziewać się dalszych ustaleń dot. wizyty prezydenta USA w Polsce - powiedział wiceszef KPRP Paweł Mucha. Jak podkreślił, w czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ zawsze dochodziło do spotkań między obydwoma politykami.

Prezydent USA Donald Trump miał przybyć do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jednak odwołał swoją wizytę ze względu na zbliżający się do Florydy huragan Dorian, jeden z potężniejszych huraganów w historii regionu. Jego kolejna wizyta została zapowiedziana na jesień. Pytany w TVP1 o nowy termin wizyty, Mucha odparł, że strona polska i amerykańska są w stałym kontakcie. 

Ta deklaracja dotyczyła jesieni tego roku, jesień jeszcze formalnie nie rozpoczęła (...) myślę, że po pobycie prezydenta w Nowym Jorku można się spodziewać dalszych informacji czy ustaleń

Paweł Mucha, wiceszef KPRP

Mucha poinformował też, że w tym tygodniu prezydent Andrzej Duda wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział m.in. w posiedzeniu plenarnym Zgromadzenia Ogólnego ONZ. "Tam zawsze dochodziło do spotkań z prezydentem Donaldem Trumpem. To jest perspektywa kilku dosłownie dni do tego wyjazdu" - powiedział. Zapewnił jednocześnie, że "zaproszenie oczywiście jest", a "prezydent Trump też artykułował wprost, że wybiera się do Polski na jesieni".

Według Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda ma przebywać w USA od 21 do 26 września.

PAP/Defence24.pl.

Reklama

Komentarze (1)

  1. sża

    Musimy koniecznie zamówić w USA jakiś lotniskowiec, to Trump na pewno nas odwiedzi i zapewni, że jesteśmy ważnym sojusznikiem. Z naszej strony powinna jeszcze paść deklaracja, że wyślemy ten lotniskowiec do Zatoki Perskiej.

    1. Eckard Cain

      Wystarczy deklaracja że Narew będzie negocjowana tylko z amerykańskimi firmami...

Reklama