Reklama

Geopolityka

CYBERSEC – największa w Polsce konferencja o cyberbezpieczeństwie

W dniach 28–29 września 2015 roku w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja CYBERSEC – Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, największej w Polsce konferencji poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Defence24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. 

W dniach 28–29 września 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się pierwsza edycja CYBERSEC – Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, największej w Polsce konferencji poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Impreza jest współfinansowana przez NATO i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Defence24.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Podczas dwudniowego wydarzenia planowane są wystąpienia m.in. Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka i Zastępcy Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa ambasadora Sorina Ducaru, szereg dyskusji w czterech podstawowych ścieżkach tematycznych: Państwo, Wojsko, Przyszłość i Biznes oraz dyskusje panelowe związane z cyberbezpieczeństwem.

Głównym celem CYBERSEC ma być  przygotowanie rekomendacji, które pomogą w podniesieniu poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki i instytucji państwowych, a także wzmocnią współpracę w tej dziedzinie między krajami z rejonu Europy Centralnej i Morza Bałtyckiego.  Jak podkreślają organizatorzy konferencji, zadania te są szczególnie ważne obecnie, w obliczu rosnącej liczby incydentów w cyberprzestrzeni, które mogą mieć realne konsekwencje także w świecie realnym.  

Więcej informacji i szczegółowy program CYBERSEC – Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia

(AH)

Reklama

Komentarze (1)

  1. Mike76

    Już któryś raz z kolei łapę się na tym że jak czytam nazwę tej konferencji i wychodzi mi zamiast CYBERSEC to CYBERSEX ;-)

Reklama