Geopolityka

Bezpilotowce lądują w Szczecinie

Fot. Safety Forum Szczecin
Fot. Safety Forum Szczecin

14 października w Szczecinie odbędzie się jesienna edycja Safety Forum, które będzie przebiegało pod hasłem: "Bezzałogowe statki powietrzne i drony morskie. Nowe technologie do ochrony obiektów strategicznych".  

Konferencja poświęcona będzie prezentacji i dedykowana planom, wyposażeniu, technologiom i rozwiązaniom związanym z bezpilotowymi statkami powietrznymi, jak również dronami morskimi wykorzystywanymi na rzecz obronności, ale i do ochrony obiektów strategicznych. Celem konferencji jest promowanie roli i znaczenia BSP w wymiarze nie tylko stricte wojennym, ale także w odniesieniu do różnorodnych zadań, związanych z ochroną obiektów strategicznych w czasie pokoju, konfliktu asymetrycznego czy wreszcie tzw. wojny hybrydowej i wykorzystaniem BSP przez powstające struktury Obrony Terytorialnej.  

Tematyka  drugiej edycji Safety Forum Szczecin 2016 obejmuje m.in. prezentację rozwoju technologii BSP i dronów morskich, planów ich wykorzystania nie tylko w Siłach Zbrojnych oraz możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego i jego zagranicznych kooperantów w realizowaniu prac serwisowych, modernizacji oraz ich budowy na potrzeby państwa polskiego.

Pomorze Zachodnie, Szczecin, z racji swojego położenia i silnej obecności sojuszniczych i narodowych struktur bezpieczeństwa, a także infrastruktury krytycznej, jest naturalnym miejscem na centrum dyskusji i dialogu o bezpieczeństwie w wymiarze regionalnym i międzynarodowym. Blisko dwadzieścia procent całego potencjału obronnego Polski znajduje się na Pomorzu Zachodnim.

Konferencję swoim patronatem objął minister Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a także wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki i Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach. 

Szczegóły na www.nobilismedia.pl

Komentarze