Reklama

Geopolityka

Ambasador Niemiec dla Energetyka24: nie ma prawnej możliwości zablokowania Nord Stream 2

W rozmowie z redaktorem Jakubem Wiechem ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel opowiedział o niemieckim spojrzeniu na gazociąg Nord Stream 2. Dyplomata odniósł się m.in. do słów Kanclerz Angeli Merkel o politycznym aspekcie tego połączenia.

Reklama

Komentarze (9)

 1. polak

  Bardzo korzystna inwestycja. Zarówno dla Niemiec, Rosji jak i innych krajów Unii. Nie dość że zapewnia bezpieczne dostawy gazu, to jeszcze obniża koszty eliminując opłaty za tranzyt,

 2. Przemek

  I bardzo dobrze

  1. JKK

   też tak myślę.

 3. ludzik

  W odpowiedzi ambasadora kryje się wskazówka, jak zablokować ten cały cyrk. Kto umie czytać ten zrozumie.

 4. Grzegorz

  Pragnę przypomnieć że NS2 to nie projekt niemiecko- rosyjski. Graczów jest więcej, co z z dość oczywistych wxględów jest pomijane.

 5. hermanaryk

  Nie ma prawnej możliwości BUDOWY Nord Stream 2. Ale w łamaniu prawa Niemcy są specjalistami. Dość powiedzieć, że powstanie ich obecnego rządu było sprzeczne z konstytucją - przekroczyli termin wyznaczony przez ustawę zasadniczą na jego formowanie.

 6. Mają na w głębokim poważaniu.

  Niemcy mają w tym wielomiliardowy interes na dlugie lata więc nie odpuszczą. Obecnie UE to de facto dwa kraje: Niemcy i Francja. Reszta nie ma nic do powiedzenia. Niemcy mają na tym interesie kolosalne zyski a Francuzom to wisi bo są energetycznie niezalezni. A kraje Europy Wschodniej im wiszą jeszcze bardziej. Oto solidarność UE.

 7. KrzysiekS

  Niech go wybudują a potem USA niech nałoży prawnie sankcje na firmy biorące w tym udział dopiero wtedy będzie ciekawie.

 8. Kuba

  Niemcy zrobili co w ich mocy żeby nie było prawnej możliwości zablokowania projektu.

 9. smutny

  projekty polityczne można blokować politycznie

Reklama