Reklama

Geopolityka

Ajatollah Chamenei wzywa świat islamu do bojkotu Izraela

Ayatollah Ali Chamanei/fot. english.khamenei.ir
Ayatollah Ali Chamanei/fot. english.khamenei.ir

Przywódca Iranu wezwał kraje muzułmańskie do wstrzymania eksportu ropy i żywności do Izraela.

Reklama

„Bombardowania Strefy Gazy muszą się natychmiast skończyć(…) szlak eksportowy ropy i żywności do syjonistycznego reżimu powinien zostać wstrzymany” – oznajmił Chamenei, cytowany przez media.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Izrael zapowiedział zniszczenie wspieranego przez Teheran Hamasu, który rządzi Strefą Gazy, w odwecie za atak Hamasu na Izrael 7 października, w którym zginęło 1400 osób, a kilkaset zostało pojmanych w charakterze jeńców. W izraelskich bombardowaniach Strefy Gazy, które trwają od tego czasu, zginęło już – według władz palestyńskich - ponad 8 tys. osób.

Religijni przywódcy Iranu ostrzegli Izrael, że jeśli nie zostaną zakończone ataki na Palestyńczyków, dojdzie do eskalacji konfliktu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. bezreklam

  Kraje Ameryki południowej zrywają kontakty....ale czy to przypadkiem Zachód nie jest przdsnikiem w obronie cywilów i praw człowieka? Zobaczcie jak to się pomieszalo i jak dużo zależy od miejsca siedzenia. A tu są i tacy co wierzą że zachód walczy o demokrację i ludzi

  1. Rusmongol

   Ameryka pd czyli kto? Boliwia? A zaraz będzie i Salwador haha. Coś się ta Ameryka Południowa strasznie zmniejszyla w twojej rzeczywistości. Po co zachód ma się zajmować jakimiś prawami ludzi jak doskonale robi to kacapia. Poczynając od wolnych Rosjan którzy w swoim kraju są rozpieszczani a kończąc na wyzwoleńczej wojnie z UA. Gdzie od życia wyzwolili już dość sporo ludzi... Ty jak zawsze widzisz tylko to co tobie pasuje, a Reszta pomrocznosc kacapska.

  2. szczebelek

   Biedny Hamas to przecież ofiary sami przyszli do Izraela robiąc przy okazji masakrę cywilów i wysyłając rakiety w jego kierunku. Z twojej perspektywy FR jest ofiarą Ukrainy 😂🤣

Reklama