Reklama

Geopolityka

Afera w opolskiej policji. Komendant wojewódzki odwołany po ujawnionym nagraniu

Policja.pl
Policja.pl

Szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz odwołał nadinspektora Leszka Marca ze stanowiska opolskiego komendanta wojewódzkiego policji.Wniosek o odwołanie szefa opolskiej policji wpłynął od Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji. Marek Działoszyński, komendant główny policji zlecił w trybie pilnym kontrolę w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Kontrolę prowadzi Biuro Kontroli oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Leszek Marzec od 9 lutego 2012 roku pełnił funkcję opolskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Więcej: Nadinspektor Krzysztof Jarosz nowym szefem śląskiej policji

Kontrola w opolskiej policji ma związek z dzisiejszą publikacją "Nowej Trybuny Opolskiej", w której ujawniono, że Opolski Komendant Wojewódzki był podsłuchiwany. W nagraniu, które trafiło do redakcji słychać rozmowę szefa opolskiej policji i wysoko postawioną funkcjonariuszką komendy. Według gazety na nagraniu "słychać na nim rozmowę komendanta i jego podwładnej, których, jak wynika z nagrania, łączy zażyłość. Sprawy służbowe mieszają się tam z prywatnymi, a nawet obyczajowymi."

Więcej: CBŚ rozbiło strukturę mafii paliwowej. Straty Skarbu Państwa szacuje się na 30 mln złotych

Komenda Główna Policji przyznaje, że podsłuch w gabinecie tak wysoko postawionego funkcjonariusza jest dla niej zaskoczeniem i zapewnia, że zależy jej na tym, by jak najszybciej wyjaśnić sprawę.

(JG)

 

 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama