Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Generał Mika: Tegoroczna wystawa będzie się różnić od poprzednich

Fot. DGRSZ
Fot. DGRSZ

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika w słowie wstępnym przed MSPO 2020, skierowanym do Czytelników Defence24.pl podkreślił, że na wpływ na tegoroczny Salon wywrze sytuacja epidemiczna. Zaznaczył jednocześnie, że targi to nie tylko okazja do prezentacji uzbrojenia, ale też przekazania producentom uwag dotyczącego sprzętu, wykorzystywanego przez żołnierzy w codziennej służbie.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Szanowni Państwo,

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży zbrojeniowej. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z Covid-19, tegoroczna Wystawa będzie różnić się od poprzednich. Pomimo tego jestem przekonany, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odniesie kolejny sukces.

Tegoroczne targi przemysłu obronnego są idealną okazją do zaprezentowania rozwiązań z których korzysta Wojsko Polskie. Możemy czuć się dumni, że polska myśl technologiczna staje z powodzeniem w szranki z zagranicznymi koncernami. Jest to niewątpliwie powód do zadowolenia, ale również zobowiązanie do dalszej, bardziej wytężonej pracy w dobie stale pojawiających się nowinek technicznych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także spotkania z wystawcami oraz przedstawicielami koncernów, które owocują wieloma cennymi inicjatywami i pomysłami.

Ważnym punktem Salonu jest Wystawa Sił Zbrojnych RP, podczas której istnieje możliwość zapoznania się z propozycjami Polskiego Przemysłu Obronnego w zakresie konstrukcji produkowanego w Polsce sprzętu uzbrojenia, a przede wszystkim nowoczesnego wyposażenia bojowego, technicznego i ochrony osobistej, pozwalającego na podniesienie efektywności i poziomu bezpieczeństwa w czasie realizacji zadań. To również doskonała okazja do przekazania producentom uwag i spostrzeżeń dotyczących sprzętu mającego znaleźć się zastosowanie na współczesnym polu walki oraz wspomagać żołnierzy podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Jestem przekonany, że interesujące, nowoczesne i nowatorskie propozycje przygotowane przez tegorocznych wystawców zaspokoją oczekiwania odwiedzających.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Reklama

Komentarze

    Reklama