Gen. Piotrowski: przed cyfryzacją nie ma ucieczki

25 września 2020, 14:46

W wywiadzie udzielonym Defence24 TV w trakcie drugiej edycji Defence24 Day, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski wypowiadał się na temat cyfryzacji: "Wojsko absolutnie jako jeden z elementów istotnych, jako jeden (...)  z dyktatorów zdolności (...)  musi, chce partycypować w tych trendach, które są ogólnoświatowe z wielu powodów (...) właściwego obiegu informacji, właściwego zasilenia w informację (...)."

Gen. Piotrowski podkreślił, że: "przed cyfryzacją absolutnie nie ma możliwości ani nie chcemy uciekać."

Odnośnie współpracy z przemysłem gen. Piotrowski zaznaczył: "(...) nie ma możliwości żebyśmy bez współpracy z przemysłem w tym zakresie mówili o ucyfrowieniu  (...) dostajemy od przemysłu urządzenia, na których pracujemy i my jako użytkownik dajemy informację zwrotną (...) to jest bardzo dobra współpraca."

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Bursztyn
wtorek, 29 września 2020, 14:28

Uwaga cyfrowa idzie Tak mówią u nas kantynie Dlaczego?

Zniesmaczony do bólu
poniedziałek, 28 września 2020, 18:27

W obcym kraju będąc, dostałem raz zawiadomienie, że jak nie powiadomię urzędu, że zmieniłem dane, to wystawą mi automatycznie moje nowe ID ze "starymi danymi". Ponieważ nie zmieniałem danych, tamtejsza "cyfryzacja" w urzędzie załatwiła mnie zdalnie i zgodnie z zapowiedzią, moje nowe ID ze starymi danymi, dostałem "listem poleconym" do domu. Ale w Polsce, żeby dostać nowe prawo jazdy, musiałem osobiście pofatygowac się do urzędu, poczekać godzinkę, złożyć papierowy wniosek, skserować stare prawko w formacie... A4, z którego dane miła pani w okienku porównała z wyciagnietą z papierowego archiwum kolejną wielką płachtą z moimi danymi, potem z... ekranem komputera z moimi danyni, potem z danymi na moim papierowym wniosku, a na koniec kazała podpisem potwierdzic, że NIE zmieniam danych. Po czym, musiałem po bodaj 2 tygodniach osobiście zgłosić się ponownie by osobiście odebrać nowe prawko... ze wszystkimi starymi danymi. C y f r y z a c ja????

Jarząbek
poniedziałek, 28 września 2020, 04:43

Śmieszna wypowiedź, nic nie znaczy i nic do sprawy nie wnosi, wręcz sugeruje że polskie wojsko ucieka od cyfryzacji , rozumianej jako zbieranie, przesyłanie i konsumowanie informacji. Zatroskany pan generał studzi te nastroje i objaśnia że uciec się nie da. Co za wspaniały wykład, a ja wiem dlaczego mamy właśnie takich "wybitnych dowódców" ale nie powiem bo mógłby mi ktoś zrobić krzywdę.

Spokojnie - nie panikujmy
niedziela, 27 września 2020, 12:35

Jak to nie ma ucieczki? Wystarczy wyznaczyć termin realizacji na ...2100 rok i gotowe. A właśnie MON wyznaczył termin na dostawę systemów WRE na wstępnie 2028 rok. Bo przecież może być opóźnienie, albo redefinicja wymagań! Prawda jakie to łatwe się okazuje? Od wszystkiego ten "monik" da radę uciec!! Nie bojta się w tym MON nic!

lekarz
sobota, 26 września 2020, 17:34

Jak na razie to cyfryzacja znaczy dla mnie mnóstwo dodatkowych obowiązków. Każda instytucja państwowa narzuca mnóstwo obowiązków sprawozdawczych oczywiście nie płacąc za poświęcany czas ani za niezbędne oprogramowanie ani za sprzęt. Widzę żołnierza przyszłości jak siedzi w krzakach z tabletem i z załzawionymi od ekranu oczami, wklepuje mnóstwo danych których żąda od niego dowództwo, ale nie ma już czasu na walkę. Na koniec npl namierza jego pozycję po emisji elektromagnetycznej i wysyła mu precyzyjnie pocisk armatni.

Tweets Defence24