Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Gen. Kraszewski: Amunicja Precyzyjnego Rażenia to element obrony przeciwpancernej [SKANER Defence24]

Autor. HSW/PGZ, MON, Defence24.pl

W rozmowie z Defence24.pl gen. bryg. rez. Jarosław Kraszewski, były szef Wojsk Rakietowych i Artylerii mówi o możliwych zastosowaniach Amunicji Precyzyjnego Rażenia naprowadzanej na odbity promień lasera, rozwijanej przez polski przemysł zbrojeniowy dla haubic Krab i przyszłych Kryl oraz moździerzy Rak.

Generał przekonuje, że tego rodzaju amunicja może stać się bardzo ważnym elementem obrony przeciwpancernej, pozwalającym zwalczać pojazdy bojowe potencjalnego przeciwnika jeszcze przed linią styczności wojsk i tym samym dezorganizuje jego zamiary. Mówi też, w jaki sposób może się odbywać podświetlanie celów, jak do stosowania tej amunicji przystosowane są Kraby i Raki oraz jaką rolę w działaniach artylerii z APR mogą odgrywać Wojska Obrony Terytorialnej.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Toikol

  Myślałem że flyeye w wersji 3.0 ma podświetlacz celu ...może mnie ktoś oświecić??

  1. Sidematic

   A ile masz w wojsku Flyeye-i? 30? 40? Co to jest? Ilość defiladowa, na jeden dzień intensywnych działań.

  2. Hamak

   A ile masz tego w wojsku? Kilka sztuk....zenada.

 2. Hamak

  Doprawdy? A co to ma wspolnego z artykulem??????

 3. sebaa

  :) jak pokazuje teraz Wojna na Ukrainie 100% radzieckiej techniki tej nie mającej analogów na świecie to same eksponaty defiladowe :)

 4. AndDymPL

  Precyzyjne rażenie bez zobrazowania satelitarnego? HA HA HA

 5. andys_2

  Nie wiedziałem, gdzie umiescic swoje uwagi na temat nowego układu strony. Uwazam , że powinny być nastepujace działy-od lewej 1. Geopolityka Polityka obronna i Siły zbrojne Przemysł Zbrojeniowy Zmiany kadrowe 2. Czcionke nalezy zwiekszyć, wierdze nie moga się zasłaniać 3. Powinna byc wyszukiwarka dla forumowiczów, tzn powinna byc zapewnione latwe dotarcie do swoich komentarzy, szczególnie gdy jest na nie odpowiedź. Bywa tak - napisze komentarz i popewnym czasie chciałbym sprawdzic , czy ktos ustosunkował sie do mojej wypowoiedzi. Czasami nie pamietam swoich komentarzy, a nawet jesli pamietam, to musze przeszukac całe forym (przy danym artykule), Siły zbrojne

 6. ruski trol

  Bardzo dobry artykuł

Reklama