Siły zbrojne

Gen bryg. pil. Dariusz Malinowski nowym dowódcą COP-DKP

Gen bryg. pil. Dariusz Malinowski otrzymał nominację na nowego dowódcę Centrum Operacji Powietrznych - Dowódcy Komponentu Powietrznego.

W dniu 12 grudnia 2016 r. nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych - Dowódcy Komponentu Powietrznego.

W uroczystości uczestniczył Dowódca Operacyjny Rodzajów SZ, gen. broni dr Marek Tomaszycki, byli dowódcy COP i COP-DKP gen. broni rez. pil. Lech Majewski, gen. broni rez. pil. Sławomir Dygnatowski oraz przedstawiciele władz lokalnych, instytucji państwowych, jednostek wojskowych i organizacji współpracujących z COP-DKP.

Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem flagi państwowej na maszt, po czym odczytano Decyzje Ministra Obrony Narodowej o wyznaczeniu gen bryg. pil. Dariusza Malinowskiego na Dowódcę COP-DKP.

Następnie głos zabrał Dowódca Operacyjny Rodzajów SZ, który podziękował dotychczasowemu Dowódcy COP-DKP za dobrą i owocną współpracą, podkreślając profesjonalizm, jakim wykazał się gen. dyw. pil. dr inż. Włodzimierz Usarek. Generał Tomaszycki przedstawił karierę służbową generała Malinowskiego. Wyraził przekonanie, że dzięki bogatemu doświadczeniu dowódczemu i lotniczemu odniesie wiele sukcesów na nowym stanowisku służbowym. Podkreślił, że byli podwładni generała Malinowskiego opisują go jako „wymagającego dowódcę o wielkim sercu”.

Czytaj także: Gen. Cwojdziński: Polska potrzebuje niezależności w szkoleniu pilotów [Defence24.pl TV]

Po ceremonii przekazania sztandaru gen. dyw. pil. dr inż. Włodzimierz Usarek podziękował wszystkim za wspólną służbę i współpracę, podkreślił, że praca w COP-DKP była dla niego wyjątkowym wyzwaniem i doświadczeniem. Następnie nowy Dowódca COP-DKP przywitał się z żołnierzami i pracownikami Centrum i wyraził nadzieję, że jego służba w COP-DKP będzie co najmniej tak dobrze oceniana jak jego poprzednika.

Uroczysty apel zakończyło odegranie Marsza Lotników i Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów COP-DPK, Kompanii Reprezentacyjnej oraz Orkiestry Wojskowej z Radomia. Po uroczystym apelu kadra kierownicza Centrum, pod przewodnictwem Zastępcy Dowódcy COP-DKP, pożegnała na Sali Tradycji dotychczasowego Dowódcę. Generał Usarek dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej COP-DKP, a następnie przekazał Odznakę Pamiątkową COP-DKP generałowi Malinowskiemu.

Komentarze (2)

  1. m

    Nowe terminy w pełni oddają potencjał poszczególnych rodzajów sił zbrojnych: "komponent"- - otóż to, 3 eskadry nowoczesnych samolotów to faktycznie zaledwie komponent.

  2. uśmiech

    A Dowódca przekazujący, co zniknął?