Polityka obronna

Funkcjonariusze otrzymają więcej za długoletnią służbę

fot. MSW
fot. MSW

Jak podaje biuro prasowe MSW funkcjonariusze otrzymają większe dodatki za wysługę lat. Minister Teresa Piotrowska podpisała rozporządzenia, zmieniające zasady naliczania dodatku stażowego. 

Policjanci i strażnicy graniczni po 20 latach służby za każde dwa lata pracy otrzymają dodatek w wysokości 2 proc. uposażenia zasadniczego; do wysokości 32 proc. (taka wysokość dodatku będzie przeznaczona dla funkcjonariuszy po 32 latach służby). Zyskają również funkcjonariusze, którzy zdecydują się pozostać w służbie jeszcze dłużej. Po 35. roku pracy dostaną dodatek w wysokości 35 proc. uposażenia zasadniczego (do tej pory po ukończeniu 30. roku służby mieli maks. 25-proc. dodatek) - informuje MSW.

Celem zmian jest zachęcenie wykwalifikowanych funkcjonariuszy z doświadczeniem do pozostania w formacji. Dzięki temu będzie można korzystać z ich wiedzy i umiejętności. Dłuższe pełnienie służby wpłynie również na ograniczenie odejść na emeryturę, a tym samym zmniejszy wydatki na świadczenia emerytalne oraz szkolenia nowo przyjętych kandydatów.

Co więcej, Minister Teresa Piotrowska złoży w tym tygodniu podpis na rozporządzeniu zwiększającym dodatki dla funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Wyższe świadczenia otrzymają również strażacy – wymaga to jednak zmiany ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, w której określono zasady wypłacania dodatku stażowego. Niezależnie od czasu wprowadzenia zmian w życie, wszyscy funkcjonariusze, którym przysługuje dodatek stażowy, otrzymają dodatki należne od 1 stycznia 2015 r - podaje MSW.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.