Siły zbrojne

F/A-18 Super Hornet z systemem wykrywania w podczerwieni

Fot. Lockheed Martin
Fot. Lockheed Martin

Koncern Boeing otrzymał od Pentagonu kontrakt na rozpoczęcie produkcji małoseryjnej systemu wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni przeznaczonego dla myśliwców F/A-18E/F Super Hornet.

Pentagon podpisał umowę na dostarczenie 12 systemów wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni przeznaczonego dla myśliwców F/A-18E/F Super Hornet. Wartość kontraktu wynosi 82 mln dolarów.

Czytaj także: US Navy zakupi Super Hornety w miejsce F-35?

Układ IRST (InfraRed Search and Track) przeznaczony dla maszyn Super Hornet został opracowany przez koncerny Boeing i Lockheed Martin. W założeniu ma umożliwić pasywne wykrywanie i śledzenie celów (w tym samolotów i śmigłowców) na dużych odległościach, również w środowisku silnych zakłóceń elektronicznych.  

System został opracowany z wykorzystaniem doświadczeń, nabytych przy budowie urządzeń, wykorzystywanych na samolotach F-14 Tomcat (wycofanych z eksploatacji w US Navy w 2006 roku) oraz na maszynach F-15 należących do użytkowników zagranicznych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.